147 mensen in Turkije aangehouden om banden met IS
ANKARA (ANP/RTR) - In Turkije zijn 147 mensen aangehouden die banden zouden hebben met terreurgroep Islamitische Staat (IS), meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Volgens bronnen zijn de vier verdachten van de aanslag bij Moskou deze maand ook nog in Turkije geweest. Die aanslag is opgeëist door een Afghaanse tak van IS.
Minister Ali Yerlikaya zegt op X dat de verdachten in dertig verschillende provincies zijn opgepakt. Ze zouden deel hebben genomen aan gewapende conflicten en geholpen hebben om de terroristische organisatie te financieren.
In Turkije worden vaker grote groepen mensen aangehouden om vermeende banden met IS. In december werden tijdens twee operaties bijna vijfhonderd mensen opgepakt. Volgens Yerlikaya zal zijn ministerie acties tegen IS blijven uitvoeren. "Onze strijd tegen het terrorisme zal vastberaden worden voortgezet totdat de laatste terrorist is geneutraliseerd."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
2 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
4 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
7 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
9 uur geleden