Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

140 mensen op stoelen door aanhoudende drukte opvang Ter Apel

140 mensen op stoelen door aanhoudende drukte opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Circa 140 mensen voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen slaapplek meer beschikbaar was, hebben de nacht van dinsdag op woensdag doorgebracht op stoelen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Dat meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdag. Dinsdagavond gaf het COA al aan dat er voor zeker honderd mensen geen bed was.

Het aanmeldcentrum in Ter Apel worstelt al tijden met grote drukte omdat de doorstroom van vergunninghouders vanuit opvanglocaties naar woningen stagneert. Dat het in de nacht van dinsdag op woensdag, en ook al eerder afgelopen week, opnieuw te druk was in Ter Apel, gebeurde ondanks maatregelen die van kracht zijn. Vorige week dinsdag kondigde staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel aan dat veiligheidsregio's bij toerbeurt twee weken lang crisisnoodopvang gaan verzorgen voor zeshonderd asielzoekers, elke regio moet plaats hebben voor 150 mensen.

Volgens de woordvoerder van het COA zijn die zeshonderd plekken niet allemaal vrijgekomen. Hoeveel plekken er nog missen van die zeshonderd weet hij niet precies. Maar de plekken die er wel zijn gekomen, zitten vol, aldus de zegsman. "Het is gewoon nog niet genoeg."

Voor de komende dagen verwacht de woordvoerder dat het opnieuw heel druk zal zijn. Wat dat betekent, is nu echter nog niet te zeggen, vertelt hij. Mogelijk moeten mensen in de sportzaal slapen, op matrassen, of weer een beroep doen op de wachtruimte van de IND. Die wachtruimte is volgens de zegsman "het laatste redmiddel".

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

27 minuten geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

28 minuten geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

29 minuten geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

5 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

6 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

8 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

10 uur geleden