Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 verdachten rellen Eritreeërs Den Haag donderdag voor raadkamer

14 verdachten rellen Eritreeërs Den Haag donderdag voor raadkamer

DEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen bij zalencentrum Opera in Den Haag staan donderdag voor de raadkamer van de rechtbank in Den Haag en horen of ze langer vast moeten blijven zitten. Dit meldt het Openbaar Ministerie in Den Haag.

De raadkamer kan bepalen dat de voorlopige hechtenis van de verdachten met maximaal negentig dagen wordt verlengd. De verdachten zijn tussen de 19 en 48 jaar oud en zijn afkomstig uit Rotterdam, Rosmalen, Maastricht, Amsterdam, De Goorn, Apeldoorn, Cuijk, Rijkevoort, Nijmegen, Den Haag en Utrecht.

Onder de verdachten zijn een 23-jarige man uit Den Haag en een 28-jarige Rotterdammer die een aantal dagen voorafgaand aan de ongeregeldheden te zien waren in een onlinevideo. Zij zitten vast voor opruiing tot geweldpleging. In de video riepen ze op om geweld te gebruiken rond de bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in het Haagse zalencentrum op zaterdagavond 17 februari. Die avond zocht een groep Eritreeërs de confrontatie met de groep die binnen een nieuwjaarsfeest vierden.

Bij de ongeregeldheden op en rond de Fruitweg raakten vijftien agenten gewond en zijn twee politieauto's en een touringcar in vlammen opgegaan. Er is volgens de politie met stenen, vuurwerk en andere spullen naar agenten en de brandweer gegooid.

In het televisieprogramma Team West van Omroep West roept de politie dinsdag getuigen op zich te melden. Het onderzoeksteam doet ook een oproep om beelden van camera's, videodeurbellen en dashcams te delen.

Haagse gemeenteraadsleden debatteren woensdag over de rellen. De ongeregeldheden staan op de agenda van de commissie Bestuur. Dat is gebeurd op verzoek van de partijen Hart voor Den Haag en de VVD. Burgemeester Jan van Zanen is uitgenodigd voor de vergadering.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

38 minuten geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

1 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

8 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

12 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

17 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

19 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

20 uur geleden