14 verdachten rellen Eritreeërs Den Haag donderdag voor raadkamer
DEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen bij zalencentrum Opera in Den Haag staan donderdag voor de raadkamer van de rechtbank in Den Haag en horen of ze langer vast moeten blijven zitten. Dit meldt het Openbaar Ministerie in Den Haag.
De raadkamer kan bepalen dat de voorlopige hechtenis van de verdachten met maximaal negentig dagen wordt verlengd. De verdachten zijn tussen de 19 en 48 jaar oud en zijn afkomstig uit Rotterdam, Rosmalen, Maastricht, Amsterdam, De Goorn, Apeldoorn, Cuijk, Rijkevoort, Nijmegen, Den Haag en Utrecht.
Onder de verdachten zijn een 23-jarige man uit Den Haag en een 28-jarige Rotterdammer die een aantal dagen voorafgaand aan de ongeregeldheden te zien waren in een onlinevideo. Zij zitten vast voor opruiing tot geweldpleging. In de video riepen ze op om geweld te gebruiken rond de bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in het Haagse zalencentrum op zaterdagavond 17 februari. Die avond zocht een groep Eritreeërs de confrontatie met de groep die binnen een nieuwjaarsfeest vierden.
Bij de ongeregeldheden op en rond de Fruitweg raakten vijftien agenten gewond en zijn twee politieauto's en een touringcar in vlammen opgegaan. Er is volgens de politie met stenen, vuurwerk en andere spullen naar agenten en de brandweer gegooid.
In het televisieprogramma Team West van Omroep West roept de politie dinsdag getuigen op zich te melden. Het onderzoeksteam doet ook een oproep om beelden van camera's, videodeurbellen en dashcams te delen.
Haagse gemeenteraadsleden debatteren woensdag over de rellen. De ongeregeldheden staan op de agenda van de commissie Bestuur. Dat is gebeurd op verzoek van de partijen Hart voor Den Haag en de VVD. Burgemeester Jan van Zanen is uitgenodigd voor de vergadering.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
3 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
4 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
6 uur geleden