14 prodemocratische activisten Hongkong schuldig aan subversie
HONGKONG (ANP/AFP) - Een Hongkongse rechtbank heeft veertien mensen schuldig bevonden aan "staatsondermijnende activiteiten", twee anderen werden vrijgesproken. De zestien verdachten waren onder meer als activisten, juristen en raadsleden actief in de prodemocratische oppositie die in 2020 een volledige democratie nastreefde. De schuldigen krijgen naar verwachting nog dit jaar hun straf te horen.
De uitspraak van donderdag was de eerste in het grootste strafproces ooit tegen de prodemocratische oppositie in Hongkong, met in totaal 47 verdachten die terechtstaan voor het organiseren van officieuze voorverkiezingen. De zestien verdachten tegen wie donderdag uitspraak is gedaan, hadden gezegd onschuldig te zijn. De rest, onder wie de prominente activisten Joshua Wong en Benny Tai, heeft schuld bekend en hoort na het proces hun straf. Er kunnen celstraffen van drie jaar tot levenslang worden opgelegd.
De prodemocratische beweging koos met de voorverkiezingen in maart 2020 kandidaten voor de regionale parlementsverkiezingen. Het was destijds zeer onrustig in Hongkong. De metropool stond in het teken van betogingen tegen de regionale regering en de invloed vanuit China. De centrale regering in Beijing beëindigde de massaprotesten met de invoering van een internationaal omstreden veiligheidswet.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
23 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
43 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden