14-jarige scholier gewond na steekpartij op Rotterdamse school
ROTTERDAM (ANP) - Een 14-jarige scholier uit Rotterdam is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een steekpartij op de Rotterdamse middelbare school het Designcollege. De politie meldt een 13-jarige jongen en medescholier, eveneens uit Rotterdam, te hebben aangehouden en is nog op zoek naar andere verdachten.
Aan de steekpartij ging een ruzie vooraf. Het slachtoffer heeft meerdere steekwonden opgelopen, zo meldde een politiewoordvoerder al eerder. De jongen is naar het ziekenhuis gebracht en is buiten levensgevaar.
Na het incident, dat iets voor 13.00 uur aan de Beukelsdijk gebeurde, heeft de politie onderzoek gedaan op de school en "met veel leerlingen en docenten gesproken over wat er precies is gebeurd". Leerlingen zijn geschrokken, aan hen wordt slachtofferhulp geboden en de school vangt hen op, aldus de politie.
Het is niet voor het eerst dat het Designcollege te maken krijgt met geweld. In 2018 werd de Rotterdamse scholiere Hümeyra op 16-jarige leeftijd doodgeschoten in de fietsenstalling van de school. Bekir E., die haar langdurig stalkte en vaak met de dood bedreigde, is daarvoor vorig jaar veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
14 uur geleden