14 jaar cel voor oude Rotterdamse moordzaak
ROTTERDAM (ANP) - Een 73-jarige Rotterdammer is veroordeeld tot 14 jaar cel voor een moord in 1991. Chandrikapersad R. had twee levensverzekeringen op het slachtoffer afgesloten, waardoor zijn dood hem veel geld opleverde. R. heeft altijd ontkend.
Het 39-jarige slachtoffer is "op een buitengewoon brute wijze om het leven gebracht", aldus de rechtbank. "Het slachtoffer is meermalen tegen zijn lichaam geslagen en gestompt en vervolgens vastgebonden in de laadbak van zijn auto gelegd. Daar is hij op 8 september 1991 door een voorbijganger gevonden." Omdat R. ontkent iets met de dood van de man te maken te hebben, is nooit duidelijk geworden wat zich die fatale dagen heeft afgespeeld.
De man was in 1988 tegen betaling een schijnhuwelijk aangegaan met de huisgenote van R. om zo een verblijfsvergunning in Nederland te krijgen. Hij is vervolgens door de Rotterdammer en zijn huisgenote financieel uitgebuit. Kort voordat zijn afhankelijkheid zou eindigen - in die tijd waren drie huwelijksjaren nodig voor een verblijfsvergunning - maakte R. zichzelf enig begunstigde van een van de levensverzekeringen en niet lang daarna overleed het slachtoffer.
Motief
"De verdachte heeft zich laten leiden door zijn zucht naar geld, het enige voorstelbare motief voor de dood van het slachtoffer. Hiervoor werd het leven van een ander opgeofferd", aldus de rechtbank.
De straf is twee jaar lager dan de eis van het Openbaar Ministerie. Dat komt onder meer omdat de rechtbank rekening heeft gehouden met de leeftijd van R.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tientallen inwoners van het Groene Hart hebben de Zuid-Hollandse politiek opnieuw opgeroepen geen windturbines toe te staan in hun leefomgeving. Zuid-Holland overweegt diverse locaties open te stellen voor het opwekken van windenergie. Op een hoorzitting in het provinciehuis in Den Haag vertelden zo'n veertig insprekers aan Provinciale Staten hoe ze hierover denken.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten noemt het opleggen van tientallen stadionverboden door voetbalclub Feyenoord "een stap voorwaarts". In totaal deelt de club 47 straffen uit voor het gooien van vuurwerk.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt komende dagen mogelijk eenrichtingsverkeer in voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, vanwege de zeer lage waterstanden. Boven-IJssel is het zuidelijke deel van de IJssel in Gelderland. Ondanks de vele regen van de afgelopen weken zijn de waterstanden nog steeds te laag. Door de droogte van afgelopen zomer stroomt er vanuit de Rijn te weinig water Nederland binnen. Ook het grondwaterpeil staat nog steeds laag.
46 minuten geledenSUSCH (ANP) - De kantonregering van het Zwitserse Graubünden wenst de slachtoffers en naasten van het busongeluk nabij Susch van donderdag veel sterkte toe. In een verklaring zegt het kantonbestuur te hopen op een "snel en volledig" herstel van de gewonden. Tijdens een overleg met de Zwitserse vicepremier Ignazio Cassis zal vrijdag een minuut stilte in acht worden genomen, aldus de verklaring.
1 uur geledenZEEWOLDE (ANP) - Bij een restaurant aan het Flevoplein in Zeewolde heeft vrijdagochtend rond 06.15 uur een explosie plaatsgevonden. Dat is de derde keer in korte tijd. Op 25 augustus en 9 september vonden er ook al explosies plaats bij hetzelfde pand.
1 uur geledenENTER (ANP) - Reisorganisatie Oad doet geen uitspraken over de busreis van het bedrijf waarbij bij een ongeluk vijf personen omkwamen. De woordvoerder zegt om privacyredenen niets te kunnen zeggen over deelnemers aan de reis of over het eerdere verloop van de reis. Door het ongeluk in het Zwitserse kanton Graubünden raakten ook veertig personen gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies hebben zich ook geschaard achter de afspraken die staatssecretaris Silvio Erkens twee maanden geleden met zeven organisaties maakte over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. De provincies ontbraken toen in juli een convenant werd ondertekend, hoewel ze wel betrokken waren bij de totstandkoming daarvan. Volgens een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO) moesten alle provinciale colleges nog een besluit nemen over de afspraken.
2 uur geleden