Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 jaar cel voor fatale steekpartij Amsterdam

14 jaar cel voor fatale steekpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Ahmed P. is vrijdag veroordeeld tot een celstraf van veertien jaar voor het doodsteken van een 28-jarige man in de Van Reigersbergenstraat in Amsterdam-West. De celstraf valt vier jaar lager uit dan de officier van justitie twee weken geleden had geëist. Dit komt omdat de straf van de rechtbank is gebaseerd op doodslag en de officier uitgaat van moord.

Uit onderzoek bleek dat verdachte en slachtoffer - die elkaar kenden - op de fatale dag in januari 2019 veel contact met elkaar hadden. P. zou het slachtoffer hebben beroofd en doodgestoken. P. kwam in beeld bij de politie door het veelvuldige contact met het slachtoffer op de dag van de moord. Tijdens het verhoor viel op dat de verdachte een wond op zijn handpalm had. Die wond kwam overeen met de beschadiging aan de bebloede handschoen die in de buurt van de steekpartij was gevonden. Ook werd een DNA-mengprofiel van de verdachte en het slachtoffer op het mes gevonden.

P. ontkent het slachtoffer te hebben gedood. Wel heeft hij bekend dat hij een mes bij zich had om het slachtoffer te bedreigen; hij zou nog geld van hem krijgen. P. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft echter elke medewerking geweigerd, de deskundigen hebben daarom geen advies kunnen geven over zijn geestesgesteldheid.

Meer uit Binnenland

Privacygroepen kritisch op nieuwe inlichtingenwet

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".

45 minuten geleden
Brede steun EU voor bescherming ICC

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.

2 uur geleden
Paus eert priester Antoine Bodar met benoeming tot zijn kapelaan

ROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.

2 uur geleden
Eis: cel en tbs voor man die politie bedreigde en diensthond stak

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."

3 uur geleden
Brand in loods Aalsmeer is onder controle

AALSMEER (ANP) - De brand in een loods in Aalsmeer die maandagmiddag voor een grote rookpluim zorgde is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Een kraan zal het pand slopen zodat de brandweer goed kan nablussen. Vijf woningen zijn ontruimd vanwege de rook.

3 uur geleden
Experts: trek geen snelle conclusies over abortuscijfers

DEN HAAG (ANP) - Experts en belangenorganisaties waarschuwen voor overhaaste conclusies over de sterke stijging van het aantal abortussen bij meisjes onder de 15 jaar. Volgens hen gaat het om een kleine groep, waardoor de cijfers van jaar tot jaar sterk kunnen schommelen.

3 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen komende weken dicht na nieuwe explosie

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen moet in elk geval de komende twee weken dichtblijven. Zondagavond laat was daar een explosie. Het gebouw was vorig jaar meerdere keren beschadigd.

4 uur geleden