Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 jaar cel voor fatale steekpartij Amsterdam

14 jaar cel voor fatale steekpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Ahmed P. is vrijdag veroordeeld tot een celstraf van veertien jaar voor het doodsteken van een 28-jarige man in de Van Reigersbergenstraat in Amsterdam-West. De celstraf valt vier jaar lager uit dan de officier van justitie twee weken geleden had geëist. Dit komt omdat de straf van de rechtbank is gebaseerd op doodslag en de officier uitgaat van moord.

Uit onderzoek bleek dat verdachte en slachtoffer - die elkaar kenden - op de fatale dag in januari 2019 veel contact met elkaar hadden. P. zou het slachtoffer hebben beroofd en doodgestoken. P. kwam in beeld bij de politie door het veelvuldige contact met het slachtoffer op de dag van de moord. Tijdens het verhoor viel op dat de verdachte een wond op zijn handpalm had. Die wond kwam overeen met de beschadiging aan de bebloede handschoen die in de buurt van de steekpartij was gevonden. Ook werd een DNA-mengprofiel van de verdachte en het slachtoffer op het mes gevonden.

P. ontkent het slachtoffer te hebben gedood. Wel heeft hij bekend dat hij een mes bij zich had om het slachtoffer te bedreigen; hij zou nog geld van hem krijgen. P. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft echter elke medewerking geweigerd, de deskundigen hebben daarom geen advies kunnen geven over zijn geestesgesteldheid.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht vliegt met F-35's en helikopter over Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.

5 uur geleden
NS vervoerde op laatste racedag al 58.000 F1-fans naar Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.

7 uur geleden
Burgemeester Zandvoort: mooie maar verdrietige dag

ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.

11 uur geleden
Al vroeg weer volle treinen naar Zandvoort voor Dutch Grand Prix

HAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

12 uur geleden
Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

1 dag geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

1 dag geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden