Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 jaar cel voor Duitse IS-vrouw wegens dood 5-jarig jezidikind

14 jaar cel voor Duitse IS-vrouw wegens dood 5-jarig jezidikind

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw is in hoger beroep veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf voor haar rol bij de dood van een 5-jarig meisje in Irak. Jennifer W. had zich aangesloten bij terreurbeweging Islamitische Staat en hield samen met haar echtgenoot het kind als slaaf.

W. was in eerste aanleg veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf voor de misdaden die zij in 2015 pleegde. Een hogere rechter oordeelde dat ze schuldig is aan misdaden tegen de menselijkheid en slavernij met de dood tot gevolg, en legde een hogere straf op.

Het 5-jarige meisje, dat behoorde tot een Koerdisch sprekende religieuze minderheid die het slachtoffer werd van veel IS-misdaden, overleed door uitdroging. Ze was door W. en haar man voor straf buiten in de brandende zon vastgeketend. W. heeft bekend dat ze niets heeft gedaan om het kind te helpen.

Het hof neemt het W. bovendien kwalijk hoe zij is omgegaan met de moeder nadat het kind was overleden. Ze zette de vrouw een pistool tegen het hoofd om haar te dwingen te stoppen met huilen en heeft daarmee ernstige psychologische schade berokkend. De voormalige echtgenoot van W. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor genocide.

Meer uit Buitenland

OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

15 minuten geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

1 uur geleden
Axios: Trump overlegt volgende week over Iran met Golfleiders

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Experts: klimaatverandering droeg bij aan ontstaan ramp Nepal

LONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.

1 uur geleden
Trump dreigt handel met EU te verbreken om relatie EU en Canada

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.

1 uur geleden
Vrouwen eisen schadevergoeding van nalatenschap Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.

1 uur geleden