Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 jaar cel voor Duitse IS-vrouw wegens dood 5-jarig jezidikind

14 jaar cel voor Duitse IS-vrouw wegens dood 5-jarig jezidikind

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw is in hoger beroep veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf voor haar rol bij de dood van een 5-jarig meisje in Irak. Jennifer W. had zich aangesloten bij terreurbeweging Islamitische Staat en hield samen met haar echtgenoot het kind als slaaf.

W. was in eerste aanleg veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf voor de misdaden die zij in 2015 pleegde. Een hogere rechter oordeelde dat ze schuldig is aan misdaden tegen de menselijkheid en slavernij met de dood tot gevolg, en legde een hogere straf op.

Het 5-jarige meisje, dat behoorde tot een Koerdisch sprekende religieuze minderheid die het slachtoffer werd van veel IS-misdaden, overleed door uitdroging. Ze was door W. en haar man voor straf buiten in de brandende zon vastgeketend. W. heeft bekend dat ze niets heeft gedaan om het kind te helpen.

Het hof neemt het W. bovendien kwalijk hoe zij is omgegaan met de moeder nadat het kind was overleden. Ze zette de vrouw een pistool tegen het hoofd om haar te dwingen te stoppen met huilen en heeft daarmee ernstige psychologische schade berokkend. De voormalige echtgenoot van W. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor genocide.

Meer uit Buitenland

Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

53 minuten geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

2 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

2 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

8 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

10 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

10 uur geleden