14 jaar cel voor Duitse IS-vrouw wegens dood 5-jarig jezidikind
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw is in hoger beroep veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf voor haar rol bij de dood van een 5-jarig meisje in Irak. Jennifer W. had zich aangesloten bij terreurbeweging Islamitische Staat en hield samen met haar echtgenoot het kind als slaaf.
W. was in eerste aanleg veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf voor de misdaden die zij in 2015 pleegde. Een hogere rechter oordeelde dat ze schuldig is aan misdaden tegen de menselijkheid en slavernij met de dood tot gevolg, en legde een hogere straf op.
Het 5-jarige meisje, dat behoorde tot een Koerdisch sprekende religieuze minderheid die het slachtoffer werd van veel IS-misdaden, overleed door uitdroging. Ze was door W. en haar man voor straf buiten in de brandende zon vastgeketend. W. heeft bekend dat ze niets heeft gedaan om het kind te helpen.
Het hof neemt het W. bovendien kwalijk hoe zij is omgegaan met de moeder nadat het kind was overleden. Ze zette de vrouw een pistool tegen het hoofd om haar te dwingen te stoppen met huilen en heeft daarmee ernstige psychologische schade berokkend. De voormalige echtgenoot van W. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor genocide.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
3 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
7 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
12 uur geleden