14 jaar cel voor doden en verbranden van echtgenote
ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft vrijdag een 45-jarige man uit het Limburgse Reuver wegens doodslag en het verbranden van het lichaam van zijn slachtoffer veroordeeld tot veertien jaar cel. Volgens de rechtbank heeft hij in juni 2022 in hun woning zijn 35-jarige echtgenote Sawsan Mhamdi gedood, om vervolgens haar lichaam 220 kilometer verderop langs een Duitse snelweg te verbranden.
De verdachte had betoogd dat zijn vrouw door een ziekte plotseling zou zijn overleden. Maar daarvoor vond de rechtbank geen enkele aanwijzing. De man heeft de vrouw opzettelijk en met geweld gedood, concludeert de rechtbank.
Dat blijkt volgens de rechtbank ook uit het gedrag van de man voor en na de dood van zijn vrouw. Zo zei hij voor haar dood tegen getuigen dat een vrouw die haar man verraadt, de doodstraf verdient. Na haar overlijden verstopte hij het lichaam enkele dagen achter de bank in de woonkamer.
Agressief
Toen het lichaam begon te stinken, rolde hij het in een tapijt, legde het op de achterbank van zijn auto, en reed daarmee, met de kinderen op de bijrijdersstoel, naar hun school. Vervolgens stak hij het lichaam langs een Duitse snelweg in brand. Pas in oktober 2022 werd het lichaam geïdentificeerd, niet veel later werd de man aangehouden.
In de tussentijd vertelde hij anderen, onder wie de leerkrachten van zijn twee kinderen, dat zijn vrouw vreemdging, met geld ervandoor was gegaan en een slechte vrouw zou zijn. De rechtbank stelde dat de man vaker agressief was en zijn vrouw controleerde en isoleerde van haar omgeving. Ze had geen vriendinnen, geen telefoon, en mocht nauwelijks naar buiten.
Paspoort
Enkele dagen voor haar dood kreeg de vrouw een Nederlands paspoort. Dat gaf haar meer vrijheid om een eigen keuze te maken, aldus de rechtbank.
De vrouw had vlak voor haar dood via Skype met haar familie contact opgenomen en verteld dat hij had gedreigd haar bij een scheiding te zullen vermoorden. Zijn zoon (toen 6 jaar) zei tegen de politie dat zijn vader haar vaker sloeg met een metalen gordijnroede.
De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij de familie en zijn kinderen maandenlang onwetend over haar dood hield, en hen zodoende geen mogelijkheid gaf gepast afscheid van haar te nemen.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.
9 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
9 uur geleden