Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

14 jaar cel voor doden en verbranden van echtgenote

14 jaar cel voor doden en verbranden van echtgenote

ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft vrijdag een 45-jarige man uit het Limburgse Reuver wegens doodslag en het verbranden van het lichaam van zijn slachtoffer veroordeeld tot veertien jaar cel. Volgens de rechtbank heeft hij in juni 2022 in hun woning zijn 35-jarige echtgenote Sawsan Mhamdi gedood, om vervolgens haar lichaam 220 kilometer verderop langs een Duitse snelweg te verbranden.

De verdachte had betoogd dat zijn vrouw door een ziekte plotseling zou zijn overleden. Maar daarvoor vond de rechtbank geen enkele aanwijzing. De man heeft de vrouw opzettelijk en met geweld gedood, concludeert de rechtbank.

Dat blijkt volgens de rechtbank ook uit het gedrag van de man voor en na de dood van zijn vrouw. Zo zei hij voor haar dood tegen getuigen dat een vrouw die haar man verraadt, de doodstraf verdient. Na haar overlijden verstopte hij het lichaam enkele dagen achter de bank in de woonkamer.

Agressief

Toen het lichaam begon te stinken, rolde hij het in een tapijt, legde het op de achterbank van zijn auto, en reed daarmee, met de kinderen op de bijrijdersstoel, naar hun school. Vervolgens stak hij het lichaam langs een Duitse snelweg in brand. Pas in oktober 2022 werd het lichaam geïdentificeerd, niet veel later werd de man aangehouden.

In de tussentijd vertelde hij anderen, onder wie de leerkrachten van zijn twee kinderen, dat zijn vrouw vreemdging, met geld ervandoor was gegaan en een slechte vrouw zou zijn. De rechtbank stelde dat de man vaker agressief was en zijn vrouw controleerde en isoleerde van haar omgeving. Ze had geen vriendinnen, geen telefoon, en mocht nauwelijks naar buiten.

Paspoort

Enkele dagen voor haar dood kreeg de vrouw een Nederlands paspoort. Dat gaf haar meer vrijheid om een eigen keuze te maken, aldus de rechtbank.

De vrouw had vlak voor haar dood via Skype met haar familie contact opgenomen en verteld dat hij had gedreigd haar bij een scheiding te zullen vermoorden. Zijn zoon (toen 6 jaar) zei tegen de politie dat zijn vader haar vaker sloeg met een metalen gordijnroede.

De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij de familie en zijn kinderen maandenlang onwetend over haar dood hield, en hen zodoende geen mogelijkheid gaf gepast afscheid van haar te nemen.

Meer uit Binnenland

Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

1 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

2 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

2 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

3 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

14 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

15 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

17 uur geleden