14 jaar cel voor doden en verbranden van echtgenote
ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft vrijdag een 45-jarige man uit het Limburgse Reuver wegens doodslag en het verbranden van het lichaam van zijn slachtoffer veroordeeld tot veertien jaar cel. Volgens de rechtbank heeft hij in juni 2022 in hun woning zijn 35-jarige echtgenote Sawsan Mhamdi gedood, om vervolgens haar lichaam 220 kilometer verderop langs een Duitse snelweg te verbranden.
De verdachte had betoogd dat zijn vrouw door een ziekte plotseling zou zijn overleden. Maar daarvoor vond de rechtbank geen enkele aanwijzing. De man heeft de vrouw opzettelijk en met geweld gedood, concludeert de rechtbank.
Dat blijkt volgens de rechtbank ook uit het gedrag van de man voor en na de dood van zijn vrouw. Zo zei hij voor haar dood tegen getuigen dat een vrouw die haar man verraadt, de doodstraf verdient. Na haar overlijden verstopte hij het lichaam enkele dagen achter de bank in de woonkamer.
Agressief
Toen het lichaam begon te stinken, rolde hij het in een tapijt, legde het op de achterbank van zijn auto, en reed daarmee, met de kinderen op de bijrijdersstoel, naar hun school. Vervolgens stak hij het lichaam langs een Duitse snelweg in brand. Pas in oktober 2022 werd het lichaam geïdentificeerd, niet veel later werd de man aangehouden.
In de tussentijd vertelde hij anderen, onder wie de leerkrachten van zijn twee kinderen, dat zijn vrouw vreemdging, met geld ervandoor was gegaan en een slechte vrouw zou zijn. De rechtbank stelde dat de man vaker agressief was en zijn vrouw controleerde en isoleerde van haar omgeving. Ze had geen vriendinnen, geen telefoon, en mocht nauwelijks naar buiten.
Paspoort
Enkele dagen voor haar dood kreeg de vrouw een Nederlands paspoort. Dat gaf haar meer vrijheid om een eigen keuze te maken, aldus de rechtbank.
De vrouw had vlak voor haar dood via Skype met haar familie contact opgenomen en verteld dat hij had gedreigd haar bij een scheiding te zullen vermoorden. Zijn zoon (toen 6 jaar) zei tegen de politie dat zijn vader haar vaker sloeg met een metalen gordijnroede.
De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij de familie en zijn kinderen maandenlang onwetend over haar dood hield, en hen zodoende geen mogelijkheid gaf gepast afscheid van haar te nemen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
43 minuten geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
5 uur geleden