14 jaar cel geëist voor doodslaan partner
ARNHEM (ANP) - Tegen een 59-jarige vrouw uit Doornenburg is dinsdag een celstraf geëist van veertien jaar voor de moord op haar 58-jarige partner. Elisabeth van B. bekende eerder al dat ze haar vriend - met wie ze een knipperlichtrelatie had - januari vorig jaar had gedood.
De man was in haar woning terwijl hij sliep met een hamer op zijn hoofd geslagen. Het DNA van de vrouw was op het moordwapen gevonden. "De geweldshandelingen kenden een lange aanloop", aldus de officier van justitie. Nadat de man bij Van B. in Doornenburg was ingetrokken, liet zij haar familie en vrienden weten dat hij zich agressief gedroeg en haar en haar familie bedreigde.
Tijdens de fatale avond was de ruzie zo heftig dat de buren de politie belden. De vrouw vertelde de agenten dat ze bij haar partner weg zou gaan door te verhuizen, maar nog niet die avond. "Toen de man sliep, bedacht de vrouw dat hij haar nooit zou laten gaan. Ze pakte een hamer en sloeg hem meerdere keren op zijn hoofd", aldus de officier. Uit onderzoek is gebleken dat de vrouw een persoonlijkheidsstoornis heeft, ze zou verminderd toerekeningsvatbaar zijn.
De rechtbank in Arnhem doet op 4 mei uitspraak.
Meer uit Binnenland
NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
22 uur geleden