14 jaar cel geëist voor doodslaan partner
ARNHEM (ANP) - Tegen een 59-jarige vrouw uit Doornenburg is dinsdag een celstraf geëist van veertien jaar voor de moord op haar 58-jarige partner. Elisabeth van B. bekende eerder al dat ze haar vriend - met wie ze een knipperlichtrelatie had - januari vorig jaar had gedood.
De man was in haar woning terwijl hij sliep met een hamer op zijn hoofd geslagen. Het DNA van de vrouw was op het moordwapen gevonden. "De geweldshandelingen kenden een lange aanloop", aldus de officier van justitie. Nadat de man bij Van B. in Doornenburg was ingetrokken, liet zij haar familie en vrienden weten dat hij zich agressief gedroeg en haar en haar familie bedreigde.
Tijdens de fatale avond was de ruzie zo heftig dat de buren de politie belden. De vrouw vertelde de agenten dat ze bij haar partner weg zou gaan door te verhuizen, maar nog niet die avond. "Toen de man sliep, bedacht de vrouw dat hij haar nooit zou laten gaan. Ze pakte een hamer en sloeg hem meerdere keren op zijn hoofd", aldus de officier. Uit onderzoek is gebleken dat de vrouw een persoonlijkheidsstoornis heeft, ze zou verminderd toerekeningsvatbaar zijn.
De rechtbank in Arnhem doet op 4 mei uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het overlijden van de Bosnisch-Servische voormalig-legerleider Ratko Mladić brengt voor enkele nabestaanden van de genocide bij Srebrenica geen nieuwe opluchting. Voor hen was zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf in 2017 het belangrijkste moment.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 6868 voor donaties om de slachtoffers te helpen van de overstromingen in Nepal. De organisatie schat in 20 miljoen euro nodig te hebben om in de komende maanden hulp te bieden aan duizenden mensen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Nederland en vijf andere EU-landen willen dat er honderden miljoenen euro's afgaan van de voorgestelde EU-meerjarenbegroting (2028-2034) van bijna 2 biljoen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring na overleg tussen Nederland, Duitsland, Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Finland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Naast een watertekort houden overheden nu ook rekening met wateroverlast die kan ontstaan als gevolg van de regen die de komende dagen wordt verwacht. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na een nieuw overleg van het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer Rijkswaterstaat en waterschappen zitten.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De Nederlandse Ilse Sapkota-Bennink vreest voor het leven van haar dierbaren in Nepal en is een hulpactie aan het opzetten. Ze woont al negentien jaar met haar Nepalese man in het land, dat is getroffen door de plotselinge overstromingen, en bevindt zich momenteel in hoofdstad Kathmandu.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse hulporganisaties schalen op om hulp te bieden in het grensgebied van Nepal en Tibet dat woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen. Onder meer UNICEF is aanwezig in de regio en ook het Rode Kruis laat weten volop bezig te zijn met de hulpverlening.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.
4 uur geleden