14 jaar cel geëist voor doden partner met tientallen messteken
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf geëist van veertien jaar tegen de 57-jarige Khalid A. voor het doden van zijn vrouw. A. zou haar op 24 februari 2023 met meer dan veertig messteken om het leven hebben gebracht. Ook zijn er aanwijzingen dat het slachtoffer is gewurgd. Volgens A. was er een ruzie en worsteling in hun woning in Rotterdam en bedreigde zijn vrouw hem met een mes. Hoe zij al die steekwonden zou hebben opgelopen, weet hij niet precies, vertelde hij.
Na de steekpartij, belde A. niet direct met de politie. Naar eigen zeggen wist hij het nummer niet, daarom belde hij naar de gemeente. Daar vroeg hij het telefoonnummer van de politie. Waarom dit gesprek twaalf minuten duurde, kon hij niet verklaren. Waarom hij vervolgens negen minuten wachtte en zich eerst ging omkleden, voordat hij 112 belde, kon hij ook niet uitleggen. Hij gaf aan dat hij in paniek was en dacht dat ze naar het ziekenhuis moesten. "Er zat allemaal bloed op mijn kleren, daarmee kon ik toch niet naar het ziekenhuis."
Volgens de officier van justitie zijn er aanwijzingen dat er al langer sprake was van huiselijk geweld, in 2018 zou daar een melding van zijn gedaan. Een van de kinderen heeft verklaard dat A. al eerder gewelddadig was tegen moeder en kinderen. Ook moest de vrouw toestemming aan A. vragen als ze boodschappen wilde doen. Volgens de officier had A. er moeite mee dat hij de macht over zijn gezin begon te verliezen naarmate de kinderen ouder werden.
Moeder in plas bloed
De 14-jarige dochter kwam die middag thuis uit school, maar stond voor een dichte deur. Ze belde meerdere keren aan, maar pas na een uur deed haar vader open. Hij vertelde haar dat ze maar beter naar haar kamer kon gaan, zodat ze niet haar moeder in een plas bloed in de keuken zou zien liggen.
Een van de zoons sprak namens zijn broers en zussen in de rechtbank Rotterdam over de "hartverscheurend schokkende manier" waarop hun moeder was gedood. Hij vertelde dat de meerderjarige kinderen nu zorgen voor een minderjarig zusje en een gehandicapt broertje dat in een instelling verblijft. Hij vertelde ook over de belangrijke rol die religie in hun leven speelt en richtte zich daarbij tot zijn vader: "Het is nooit te laat om spijt te betuigen."
Uitspraak
De advocaten van A. betoogden dat de man vrijgesproken moet worden omdat hij zichzelf verdedigde. A. zelf vertelde hoeveel verdriet hij heeft om zijn vrouw.
De rechtbank doet op 28 november uitspraak.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
13 uur geleden