14 jaar cel geëist voor doden partner met tientallen messteken
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf geëist van veertien jaar tegen de 57-jarige Khalid A. voor het doden van zijn vrouw. A. zou haar op 24 februari 2023 met meer dan veertig messteken om het leven hebben gebracht. Ook zijn er aanwijzingen dat het slachtoffer is gewurgd. Volgens A. was er een ruzie en worsteling in hun woning in Rotterdam en bedreigde zijn vrouw hem met een mes. Hoe zij al die steekwonden zou hebben opgelopen, weet hij niet precies, vertelde hij.
Na de steekpartij, belde A. niet direct met de politie. Naar eigen zeggen wist hij het nummer niet, daarom belde hij naar de gemeente. Daar vroeg hij het telefoonnummer van de politie. Waarom dit gesprek twaalf minuten duurde, kon hij niet verklaren. Waarom hij vervolgens negen minuten wachtte en zich eerst ging omkleden, voordat hij 112 belde, kon hij ook niet uitleggen. Hij gaf aan dat hij in paniek was en dacht dat ze naar het ziekenhuis moesten. "Er zat allemaal bloed op mijn kleren, daarmee kon ik toch niet naar het ziekenhuis."
Volgens de officier van justitie zijn er aanwijzingen dat er al langer sprake was van huiselijk geweld, in 2018 zou daar een melding van zijn gedaan. Een van de kinderen heeft verklaard dat A. al eerder gewelddadig was tegen moeder en kinderen. Ook moest de vrouw toestemming aan A. vragen als ze boodschappen wilde doen. Volgens de officier had A. er moeite mee dat hij de macht over zijn gezin begon te verliezen naarmate de kinderen ouder werden.
Moeder in plas bloed
De 14-jarige dochter kwam die middag thuis uit school, maar stond voor een dichte deur. Ze belde meerdere keren aan, maar pas na een uur deed haar vader open. Hij vertelde haar dat ze maar beter naar haar kamer kon gaan, zodat ze niet haar moeder in een plas bloed in de keuken zou zien liggen.
Een van de zoons sprak namens zijn broers en zussen in de rechtbank Rotterdam over de "hartverscheurend schokkende manier" waarop hun moeder was gedood. Hij vertelde dat de meerderjarige kinderen nu zorgen voor een minderjarig zusje en een gehandicapt broertje dat in een instelling verblijft. Hij vertelde ook over de belangrijke rol die religie in hun leven speelt en richtte zich daarbij tot zijn vader: "Het is nooit te laat om spijt te betuigen."
Uitspraak
De advocaten van A. betoogden dat de man vrijgesproken moet worden omdat hij zichzelf verdedigde. A. zelf vertelde hoeveel verdriet hij heeft om zijn vrouw.
De rechtbank doet op 28 november uitspraak.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
5 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
6 uur geleden