14 jaar cel geëist voor doden partner met tientallen messteken
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf geëist van veertien jaar tegen de 57-jarige Khalid A. voor het doden van zijn vrouw. A. zou haar op 24 februari 2023 met meer dan veertig messteken om het leven hebben gebracht. Ook zijn er aanwijzingen dat het slachtoffer is gewurgd. Volgens A. was er een ruzie en worsteling in hun woning in Rotterdam en bedreigde zijn vrouw hem met een mes. Hoe zij al die steekwonden zou hebben opgelopen, weet hij niet precies, vertelde hij.
Na de steekpartij, belde A. niet direct met de politie. Naar eigen zeggen wist hij het nummer niet, daarom belde hij naar de gemeente. Daar vroeg hij het telefoonnummer van de politie. Waarom dit gesprek twaalf minuten duurde, kon hij niet verklaren. Waarom hij vervolgens negen minuten wachtte en zich eerst ging omkleden, voordat hij 112 belde, kon hij ook niet uitleggen. Hij gaf aan dat hij in paniek was en dacht dat ze naar het ziekenhuis moesten. "Er zat allemaal bloed op mijn kleren, daarmee kon ik toch niet naar het ziekenhuis."
Volgens de officier van justitie zijn er aanwijzingen dat er al langer sprake was van huiselijk geweld, in 2018 zou daar een melding van zijn gedaan. Een van de kinderen heeft verklaard dat A. al eerder gewelddadig was tegen moeder en kinderen. Ook moest de vrouw toestemming aan A. vragen als ze boodschappen wilde doen. Volgens de officier had A. er moeite mee dat hij de macht over zijn gezin begon te verliezen naarmate de kinderen ouder werden.
Moeder in plas bloed
De 14-jarige dochter kwam die middag thuis uit school, maar stond voor een dichte deur. Ze belde meerdere keren aan, maar pas na een uur deed haar vader open. Hij vertelde haar dat ze maar beter naar haar kamer kon gaan, zodat ze niet haar moeder in een plas bloed in de keuken zou zien liggen.
Een van de zoons sprak namens zijn broers en zussen in de rechtbank Rotterdam over de "hartverscheurend schokkende manier" waarop hun moeder was gedood. Hij vertelde dat de meerderjarige kinderen nu zorgen voor een minderjarig zusje en een gehandicapt broertje dat in een instelling verblijft. Hij vertelde ook over de belangrijke rol die religie in hun leven speelt en richtte zich daarbij tot zijn vader: "Het is nooit te laat om spijt te betuigen."
Uitspraak
De advocaten van A. betoogden dat de man vrijgesproken moet worden omdat hij zichzelf verdedigde. A. zelf vertelde hoeveel verdriet hij heeft om zijn vrouw.
De rechtbank doet op 28 november uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
3 minuten geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
28 minuten geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.
5 uur geleden