14 jaar cel en tbs voor E. om doden Hümeyra
ROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige Bekir E. is door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor doodslag op de 16-jarige Hümeyra. Hij schoot het meisje, dat hij langdurig stalkte, op 18 december vorig jaar van dichtbij met zeven kogels dood in de fietsenstalling onder haar school.
Het Openbaar Ministerie had twintig jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist wegens moord, omdat hij haar met voorbedachten rade zou hebben gedood. De rechtbank vindt echter dat voor een vooropgezet plan onvoldoende bewijs is en gaat uit van een impulsieve daad doordat hij in een extreme staat van opwinding raakte toen hij Hümeyra zag.
E. heeft bekend dat hij Hümeyra, met wie hij eerder een korte relatie had, heeft doodgeschoten. Dat kon ook niet anders, omdat de achtervolging van het vluchtende meisje over het schoolplein én de schietpartij zijn vastgelegd door beveiligingscamera's.
Meer uit Binnenland
COEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
16 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
16 uur geleden