138 klimaatactivisten aangehouden voor blokkeren A12 in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 138 actievoerders aangehouden op de snelweg A12 in Den Haag. De aanhangers van Extinction Rebellion blokkeerden de weg woensdag voor de twaalfde keer.
128 mensen zijn aangehouden omdat ze de Wet Openbare Manifestaties hadden overtreden. Tien anderen zijn aangehouden voor het blokkeren van de weg waardoor ze gevaar op de weg veroorzaakten, zegt de politie.
Rond 12.00 uur begonnen aanhangers van Extinction Rebellion voor de twaalfde keer een blokkade. Daardoor kon het autoverkeer de stad niet uitrijden. De politie riep de actievoerders meerdere keren op om te vertrekken, maar dat weigerden ze. Iets na 12.30 uur zette de politie een waterkanon in. Rond 13.00 uur waren alle demonstranten van de weg gehaald. De weg is inmiddels weer vrij.
Sieger Sloot
Een van de aangehouden demonstranten is acteur Sieger Sloot. Hij is al vaker bij de blokkades op de A12 geweest.
Extinction Rebellion voert dagelijks actie op de A12. De klimaatactiegroep is daarmee begonnen op 9 september en zegt door te willen gaan tot de overheid stopt met regelingen die de fossiele industrie steunen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.
55 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.
5 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
14 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
15 uur geleden