138 klimaatactivisten aangehouden voor blokkeren A12 in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 138 actievoerders aangehouden op de snelweg A12 in Den Haag. De aanhangers van Extinction Rebellion blokkeerden de weg woensdag voor de twaalfde keer.
128 mensen zijn aangehouden omdat ze de Wet Openbare Manifestaties hadden overtreden. Tien anderen zijn aangehouden voor het blokkeren van de weg waardoor ze gevaar op de weg veroorzaakten, zegt de politie.
Rond 12.00 uur begonnen aanhangers van Extinction Rebellion voor de twaalfde keer een blokkade. Daardoor kon het autoverkeer de stad niet uitrijden. De politie riep de actievoerders meerdere keren op om te vertrekken, maar dat weigerden ze. Iets na 12.30 uur zette de politie een waterkanon in. Rond 13.00 uur waren alle demonstranten van de weg gehaald. De weg is inmiddels weer vrij.
Sieger Sloot
Een van de aangehouden demonstranten is acteur Sieger Sloot. Hij is al vaker bij de blokkades op de A12 geweest.
Extinction Rebellion voert dagelijks actie op de A12. De klimaatactiegroep is daarmee begonnen op 9 september en zegt door te willen gaan tot de overheid stopt met regelingen die de fossiele industrie steunen.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
16 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
18 uur geleden