138 klimaatactivisten aangehouden voor blokkeren A12 in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 138 actievoerders aangehouden op de snelweg A12 in Den Haag. De aanhangers van Extinction Rebellion blokkeerden de weg woensdag voor de twaalfde keer.
128 mensen zijn aangehouden omdat ze de Wet Openbare Manifestaties hadden overtreden. Tien anderen zijn aangehouden voor het blokkeren van de weg waardoor ze gevaar op de weg veroorzaakten, zegt de politie.
Rond 12.00 uur begonnen aanhangers van Extinction Rebellion voor de twaalfde keer een blokkade. Daardoor kon het autoverkeer de stad niet uitrijden. De politie riep de actievoerders meerdere keren op om te vertrekken, maar dat weigerden ze. Iets na 12.30 uur zette de politie een waterkanon in. Rond 13.00 uur waren alle demonstranten van de weg gehaald. De weg is inmiddels weer vrij.
Sieger Sloot
Een van de aangehouden demonstranten is acteur Sieger Sloot. Hij is al vaker bij de blokkades op de A12 geweest.
Extinction Rebellion voert dagelijks actie op de A12. De klimaatactiegroep is daarmee begonnen op 9 september en zegt door te willen gaan tot de overheid stopt met regelingen die de fossiele industrie steunen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
7 uur geleden