13.700 jongeren ondanks leerplicht thuis, stijging van een derde
DEN HAAG (ANP) - De groep jongeren die ondanks een leerplicht thuiszit, is in een jaar tijd met een derde gegroeid tot afgerond 13.700 in het schooljaar 2022-2023. Dat meldt demissionair onderwijsminister Mariëlle Paul in een Kamerbrief. Dat komt onder andere doordat het gemeenten niet lukt om onderwijs te regelen voor kinderen van asielzoekers.
Het aantal jongeren dat langer dan drie maanden thuiszit, is met 74 procent gestegen tot ruim 5500.
De jongeren met een vrijstelling van de leerplicht zijn hier niet bij gerekend. Ook die groep is overigens gegroeid, met 14 procent naar 8400 jongeren. Het gaat hier om jongeren die om psychische of lichamelijke redenen geen onderwijs kunnen volgen en daarom zijn vrijgesteld.
Digitaal
Gemeenten hebben deze cijfers aangeleverd aan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. De branchevereniging voor leerplichtambtenaren Ingrado heeft hier onderzoek naar gedaan.
Sinds oktober zijn regels van kracht die het makkelijker moeten maken om onderwijs te regelen voor kinderen van asielzoekers en andere nieuwkomers als de nood hoog is. Het ministerie van Onderwijs verwacht dat de effecten hiervan volgend jaar zichtbaar zijn.
Minister Paul probeert op verschillende manieren ervoor te zorgen dat minder kinderen thuiszitten zonder les te krijgen. Zo gaat ze het recht op extra ondersteuning voor leerlingen die zorg nodig hebben wettelijk vastleggen. Ook wil ze het makkelijker maken om digitaal onderwijs te volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
3 uur geleden