136 mensen doodverklaard na waterramp India
NEW DELHI (ANP/DPA) - De Indiase autoriteiten verklaren 136 vermiste mensen dood na een verwoestende overstroming. Het dodental door de ramp in de Indiase Himalaya stond op 68.
In deelstaat Uttarakhand stortte begin februari een stuk van een gletsjer in een rivier. Het kolkende water vaagde wegen en bruggen weg in het gebied. De slachtoffers zijn meegesleurd door het water of raakten bedolven onder het puin.
De autoriteiten zeggen dat nog steeds wordt gezocht naar slachtoffers, maar op overlevenden wordt niet meer gerekend. Door vermiste mensen dood te verklaren, kan volgens de regionale overheid worden begonnen met het compenseren van de nabestaanden.
Het duurt normaliter jaren voordat Indiërs die vermist raken bij natuurgeweld ook doodverklaard worden. Dat wordt nu versneld gedaan. "Het uitgeven van overlijdensverklaringen begint vandaag en zou met een maand afgerond moeten zijn", zei een hoge functionaris tegen persbureau DPA.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
4 uur geleden