Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

130.000 Fransen vast in buitenland door coronacrisis

130.000 Fransen vast in buitenland door coronacrisis

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zo'n 130.000 Fransen zitten momenteel vast in het buitenland door de maatregelen die wereldwijd worden genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Franse autoriteiten proberen te regelen dat zij terug kunnen keren naar hun thuisland, zei minister Jean-Yves Le Drian van Buitenlandse Zaken op de radio.

Sommige landen hebben vanwege de coronacrisis hun grenzen gesloten en het vliegverkeer aan banden gelegd. Le Drian roept gestrande landgenoten op kalm te blijven en geduldig te zijn. Het gaat volgens hem vooral om toeristen.

Ook inwoners van andere Europese landen zitten vast in het buitenland. De Nederlandse minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) zei donderdag dat zijn departement samen met reisorganisaties en luchtvaartbedrijven druk bezig is om Nederlanders terug te halen.

Spanje

De Spaanse minister Arancha González (Buitenlandse Zaken) stelde vrijdag dat haar land nieuwe vluchten naar Guayaquil in Ecuador aan het voorbereiden is. Daar blokkeerden de plaatselijke autoriteiten donderdag een landingsbaan om te voorkomen dat een vliegtuig zou landen.

Het toestel van luchtvaartmaatschappij Iberia had 190 EU-burgers moeten ophalen, maar kon niet landen. González zei dat ze de situatie inmiddels heeft besproken met haar ambtsgenoot in het Zuid-Amerikaanse land.

Meer uit Buitenland

DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

1 minuut geleden
Moeder Navalny wil gerechtigheid voor vergiftigde zoon

MOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.

39 minuten geleden
Duitsland vindt dat Frankrijk niet genoeg uitgeeft aan defensie

BERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.

59 minuten geleden
Zeldzame Pokémonkaart levert 16,5 miljoen dollar op

RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.

1 uur geleden
Duitsland verlengt grenscontroles met halfjaar

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.

1 uur geleden
Trein in Zwitserland ontspoord na lawine

GOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.

1 uur geleden
FT: leden Wagner Groep richten zich nu op sabotage in Europa

MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.

1 uur geleden