130.000 Fransen vast in buitenland door coronacrisis
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zo'n 130.000 Fransen zitten momenteel vast in het buitenland door de maatregelen die wereldwijd worden genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Franse autoriteiten proberen te regelen dat zij terug kunnen keren naar hun thuisland, zei minister Jean-Yves Le Drian van Buitenlandse Zaken op de radio.
Sommige landen hebben vanwege de coronacrisis hun grenzen gesloten en het vliegverkeer aan banden gelegd. Le Drian roept gestrande landgenoten op kalm te blijven en geduldig te zijn. Het gaat volgens hem vooral om toeristen.
Ook inwoners van andere Europese landen zitten vast in het buitenland. De Nederlandse minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) zei donderdag dat zijn departement samen met reisorganisaties en luchtvaartbedrijven druk bezig is om Nederlanders terug te halen.
Spanje
De Spaanse minister Arancha González (Buitenlandse Zaken) stelde vrijdag dat haar land nieuwe vluchten naar Guayaquil in Ecuador aan het voorbereiden is. Daar blokkeerden de plaatselijke autoriteiten donderdag een landingsbaan om te voorkomen dat een vliegtuig zou landen.
Het toestel van luchtvaartmaatschappij Iberia had 190 EU-burgers moeten ophalen, maar kon niet landen. González zei dat ze de situatie inmiddels heeft besproken met haar ambtsgenoot in het Zuid-Amerikaanse land.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.
7 minuten geledenWÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft in zijn tijd als handelsgezant kosten voor massages en dure reizen afgewenteld op belastingbetalers. Dat schrijft de BBC op basis van getuigenissen van oud-overheidsmedewerkers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
4 uur geleden