Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

130.000 Fransen vast in buitenland door coronacrisis

130.000 Fransen vast in buitenland door coronacrisis

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zo'n 130.000 Fransen zitten momenteel vast in het buitenland door de maatregelen die wereldwijd worden genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Franse autoriteiten proberen te regelen dat zij terug kunnen keren naar hun thuisland, zei minister Jean-Yves Le Drian van Buitenlandse Zaken op de radio.

Sommige landen hebben vanwege de coronacrisis hun grenzen gesloten en het vliegverkeer aan banden gelegd. Le Drian roept gestrande landgenoten op kalm te blijven en geduldig te zijn. Het gaat volgens hem vooral om toeristen.

Ook inwoners van andere Europese landen zitten vast in het buitenland. De Nederlandse minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) zei donderdag dat zijn departement samen met reisorganisaties en luchtvaartbedrijven druk bezig is om Nederlanders terug te halen.

Spanje

De Spaanse minister Arancha González (Buitenlandse Zaken) stelde vrijdag dat haar land nieuwe vluchten naar Guayaquil in Ecuador aan het voorbereiden is. Daar blokkeerden de plaatselijke autoriteiten donderdag een landingsbaan om te voorkomen dat een vliegtuig zou landen.

Het toestel van luchtvaartmaatschappij Iberia had 190 EU-burgers moeten ophalen, maar kon niet landen. González zei dat ze de situatie inmiddels heeft besproken met haar ambtsgenoot in het Zuid-Amerikaanse land.

Meer uit Buitenland

Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

38 minuten geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

1 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

2 uur geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

3 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

4 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

4 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

5 uur geleden