Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'130.000 Engelse huishoudens dakloos geworden tijdens corona'

'130.000 Engelse huishoudens dakloos geworden tijdens corona'

LONDEN (ANP) - Zeker 130.000 huishoudens in Engeland zijn in het het eerste jaar van de coronacrisis dakloos geworden, ondanks het verbod op huisuitzettingen dat de Britse regering had afgekondigd na de uitbraak van de coronapandemie. Dat meldt de Britse zondagskrant Observer op basis van cijfers van de overheid over het aantal daklozen.

Polly Neate van de hulporganisatie voor daklozen Shelter zegt tegen de Observer dat het verbod op huisuitzettingen, waaraan nu een eind is gekomen, veel mensen heeft beschermd tegen het dakloos worden. Toch is een grote groep op straat komen te staan. "Dat waren voornamelijk mensen die huiselijk geweld ontvluchtten of huishoudens die door familie of vrienden werden gevraagd te vertrekken", aldus Neate.

Shelter vreest dat het aantal daklozen zal toenemen, nu er niet langer een verbod op huisuitzettingen is. De organisatie houdt er rekening mee dat lokale overheden meer verzoeken om hulp gaan krijgen van mensen die hun huis zijn uitgezet.

Een regeringswoordvoerder noemde de cijfers van de Observer over het aantal mensen dat tijdens de coronacrisis dakloos is geworden "speculatief". Hij zei dat tal van inspanningen worden geleverd om huurders te beschermen en mensen te helpen die het risico lopen dakloos te worden. De woordvoerder stelde dat daarvoor in 2021 750 miljoen pond (873 miljoen euro) beschikbaar is.

Meer uit Buitenland

Onderzoekscommissie VS dagvaardt Clintons in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - Een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft voormalig president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton gedagvaard in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. Zij zijn opgeroepen een verklaring over de "gruwelijke misdaden" van de zedendelinquent af te leggen.

4 minuten geleden
Zelensky belt met Trump over sancties voor Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schrijft op X dat hij een "constructief" telefoongesprek heeft gehad met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze zouden het hebben gehad over sancties voor Rusland. Trump heeft daarmee gedreigd als het Kremlin niet uiterlijk vrijdag akkoord gaat met een staakt-het-vuren in Oekraïne.

50 minuten geleden
Koraal Australisch Great Barrier Reef niet eerder zo verbleekt

CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef staat er niet goed voor, staat in een rapport van de Australische overheid. Volgens de onderzoekers was het grootste koraalrif in de wereld in de veertig jaar dat het wordt bijgehouden nog niet eerder zo verbleekt als nu.

52 minuten geleden
Rapport over imploderen Titan: protocollen niet opgevolgd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse kustwacht concludeert dat het imploderen van onderzeeër Titan vooral te wijten is aan het niet opvolgen van veiligheids-, onderhouds- en testprotocollen door het betrokken bedrijf OceanGate. De vijf inzittenden stierven toen ze twee jaar geleden onderweg waren naar de Titanic in de Noord-Atlantische Oceaan.

1 uur geleden
Netanyahu: Hamas totaal verslaan om gijzelaars vrij te krijgen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft beklemtoond dat Israël de Palestijnse beweging Hamas "compleet" moet verslaan om de resterende gijzelaars in de Gazastrook te bevrijden. Daarnaast zal volgens hem Hamas geen bedreiging meer vormen voor Israël.

2 uur geleden
Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen wapens VS voor Oekraïne

KOPENHAGEN (ANP) - NAVO-landen Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen samen voor circa 500 miljoen dollar (ruim 430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Zij zullen onder meer luchtverdedigingssystemen, antitanksystemen, munitie en reserveonderdelen financieren.

3 uur geleden
België steunt opschorting deelname Israël aan Horizon Europe

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België steunt de voorgestelde geleidelijke opschorting van de deelname van Israël aan het Europese wetenschappelijke onderzoeksprogramma Horizon Europe. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken, Europese Zaken en Ontwikkelingssamenwerking Maxime Prévot bevestigd. De Europese Commissie heeft de opschorting voorgesteld om Israël onder druk te zetten vanwege het beleid in de Gazastrook.

3 uur geleden