Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'130.000 Engelse huishoudens dakloos geworden tijdens corona'

'130.000 Engelse huishoudens dakloos geworden tijdens corona'

LONDEN (ANP) - Zeker 130.000 huishoudens in Engeland zijn in het het eerste jaar van de coronacrisis dakloos geworden, ondanks het verbod op huisuitzettingen dat de Britse regering had afgekondigd na de uitbraak van de coronapandemie. Dat meldt de Britse zondagskrant Observer op basis van cijfers van de overheid over het aantal daklozen.

Polly Neate van de hulporganisatie voor daklozen Shelter zegt tegen de Observer dat het verbod op huisuitzettingen, waaraan nu een eind is gekomen, veel mensen heeft beschermd tegen het dakloos worden. Toch is een grote groep op straat komen te staan. "Dat waren voornamelijk mensen die huiselijk geweld ontvluchtten of huishoudens die door familie of vrienden werden gevraagd te vertrekken", aldus Neate.

Shelter vreest dat het aantal daklozen zal toenemen, nu er niet langer een verbod op huisuitzettingen is. De organisatie houdt er rekening mee dat lokale overheden meer verzoeken om hulp gaan krijgen van mensen die hun huis zijn uitgezet.

Een regeringswoordvoerder noemde de cijfers van de Observer over het aantal mensen dat tijdens de coronacrisis dakloos is geworden "speculatief". Hij zei dat tal van inspanningen worden geleverd om huurders te beschermen en mensen te helpen die het risico lopen dakloos te worden. De woordvoerder stelde dat daarvoor in 2021 750 miljoen pond (873 miljoen euro) beschikbaar is.

Meer uit Buitenland

Britse minister waarschuwt Iran om aanslagen op Brits grondgebied

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.

20 minuten geleden
Vlaamse grensgemeenten bij Frankrijk zijn tegen tolvignet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.

28 minuten geleden
Zelensky: definitief toestemming Trump voor huisgemaakte Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.

55 minuten geleden
VS willen verder met overleg Rusland-Oekraïne in VAE

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Paus Leo reageert op weren media Witte Huis, steunt persvrijheid

PARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor gevolgen winter bij hulp aan Nepal

KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.

2 uur geleden
Rusland meldt doden na Oekraïense droneaanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.

2 uur geleden