Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1300 Chinese coronagevallen zonder symptomen

1300 Chinese coronagevallen zonder symptomen

PEKING (ANP/RTR/AFP) - China meldt woensdag dat het meer dan 1300 coronapatiënten heeft die geen symptomen hebben. Het is voor het eerst dat het land data bijhoudt over coronagevallen zonder klachten en de resultaten voeden de vrees voor een tweede golf van het virus.

Dinsdag meldde het land dat er 36 nieuwe gevallen bekend waren, maar in deze telling waren 130 mensen zonder symptomen niet meegenomen. Volgens de Chinese autoriteiten kwamen 35 van de 36 nieuwe gevallen uit het buitenland en is de uitbraak op het Chinese vasteland grotendeels onder controle. Critici twijfelen hier aan en zeggen dat de aantallen bewust laag worden gehouden.

Er was grote druk op China om ook de cijfers over patiënten die geen klachten vertonen openbaar te maken. Veel andere landen doen het al op advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Experts zijn het erover eens dat ook mensen zonder ziekteverschijnselen besmettelijk kunnen zijn. Chinezen die positief testen, moeten van de overheid veertien dagen in quarantaine.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

2 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

2 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

3 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

4 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

4 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

5 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

7 uur geleden