1300 Chinese coronagevallen zonder symptomen
PEKING (ANP/RTR/AFP) - China meldt woensdag dat het meer dan 1300 coronapatiënten heeft die geen symptomen hebben. Het is voor het eerst dat het land data bijhoudt over coronagevallen zonder klachten en de resultaten voeden de vrees voor een tweede golf van het virus.
Dinsdag meldde het land dat er 36 nieuwe gevallen bekend waren, maar in deze telling waren 130 mensen zonder symptomen niet meegenomen. Volgens de Chinese autoriteiten kwamen 35 van de 36 nieuwe gevallen uit het buitenland en is de uitbraak op het Chinese vasteland grotendeels onder controle. Critici twijfelen hier aan en zeggen dat de aantallen bewust laag worden gehouden.
Er was grote druk op China om ook de cijfers over patiënten die geen klachten vertonen openbaar te maken. Veel andere landen doen het al op advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Experts zijn het erover eens dat ook mensen zonder ziekteverschijnselen besmettelijk kunnen zijn. Chinezen die positief testen, moeten van de overheid veertien dagen in quarantaine.
Meer uit Buitenland
LA GUAIRA (ANP) - De Nederlandse USAR-teams hebben tijdens de eerste 24 uur van hun reddingsactie na de aardbevingen in Venezuela nog geen mensen uit ingestorte gebouwen kunnen halen. Wel is geprobeerd om iemand te redden, maar tijdens de poging bleek dat die actie niet zou slagen, vertelde een woordvoerder. "Hoe moeilijk dat ook is, er werd besloten door te gaan naar mensen die we mogelijk wel kunnen redden."
5 minuten geledenCARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
14 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
15 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
16 uur geleden