13 patiënten in Oogziekenhuis, 'zelfde tragedie als vorig jaar'
ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse Oogziekenhuis zijn rond 02.30 uur dertien patiënten opgenomen met oogletsel door vuurwerk. "Het is weer dezelfde tragedie als vorig jaar", verzucht oogarts Tjeerd de Faber. Vier of vijf van de slachtoffers moeten worden geopereerd. Een oog is niet meer te redden, denkt De Faber. "Dat gaat niks meer zien."
De helft van de slachtoffers is onder de 18 en het merendeel was omstander, vertelt De Faber. Het jongste slachtoffer is een kind van 9. In zeker de helft van de gevallen is het letsel veroorzaakt door legaal vuurwerk. Bij een kwart van de slachtoffers is dat nog onbekend, en in een geval is er zeker sprake van illegaal vuurwerk geweest.
De Faber verwacht dat het aantal vuurwerkslachtoffers nog oploopt. "Dit kan alleen stoppen als er een landelijk vuurwerkverbod komt", stelt de oogarts. "We hebben het in coronatijd twee jaar kunnen bewijzen." Tijdens de coronaperiode gold er een landelijk vuurwerkverbod. Het aantal mensen met oogletsel door vuurwerk lag toen beduidend lager.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
55 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geleden