13 jaar cel geëist voor brute verkrachtingen
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft voor de rechtbank in Den Bosch een celstraf van dertien jaar geëist tegen een 21-jarige man uit Sierra Leone. De man wordt verdacht van de brute verkrachting van twee vrouwen van 63 en 67 jaar in hun eigen woning in Eindhoven en tweemaal poging tot doodslag.
Op 2 februari bood hij een vrouw aan te helpen die in haar tuin aan het werk was. Later in haar woning vergreep hij zich aan de vrouw, waarbij hij haar meerdere keren verkrachtte en dreigde haar te doden.
Op 6 maart vergreep hij zich aan een vrouw bij wie hij al een paar keer op bezoek was geweest. Op een avond weigerde hij te vertrekken en wilde hij blijven slapen. De vrouw wilde dat niet, waarna de sfeer omsloeg. Hij bedreigde de vrouw met een lang mes en wurgde haar bijna, terwijl hij haar met geweld verkrachtte.
"Ik neem het hem zeer kwalijk dat hij beide slachtoffers in hun eigen woning, daar waar je veilig zou moeten zijn, heeft aangevallen, gewurgd en verkracht", aldus de officier van justitie. "Ik neem het hem ook zeer kwalijk dat hij de vriendelijkheid van beide dames zo heeft misbruikt voor zijn eigen lusten."
Uitspraak in de zaak is over twee weken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."
4 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
17 uur geleden