Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

124 sterfgevallen in verband gebracht met apneu-apparaat Philips

124 sterfgevallen in verband gebracht met apneu-apparaat Philips

EINDHOVEN (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenwaakhond FDA meldt dat er 124 sterfgevallen in verband zijn gebracht met klachten over slaapapneu-apparaten van medisch technologiebedrijf Philips. Ook zijn er tussen april vorig jaar en dit jaar meer dan 21.000 meldingen over de apparaten binnengekomen, staat in een update van de toezichthouder waar het AD eerder over berichtte. Het is niet aangetoond dat de gemelde overlijdens zijn veroorzaakt door de apparaten.

Philips riep miljoenen beademingsapparaten voor patiënten met slaapapneu terug, omdat ze een isolatieschuim bevatten dat kan verbrokkelen en daardoor gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Daarnaast kan het isolatiemateriaal, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, een giftige stof afgeven.

Volgens de woordvoerder willen de meldingen over de apparaten niet zeggen dat de klachten gegrond zijn. "Er is nog geen causaal verband aangetoond tussen de apparaten en de ernst van de klachten", aldus de zegsman. Sinds Philips bekendmaakte dat de apparaten gevaarlijk kunnen zijn, is het aantal meldingen exponentieel gestegen, zegt hij.

Verplichte meldingen

Philips seinde zelf de FDA tussen 2011 en april vorig jaar dertig keer in over klachten die het bedrijf in verband bracht met de beademingsapparaten. Daarvan kwamen acht meldingen uit de Verenigde Staten, maar geen enkele betrof een overlijden of letsel door het apparaat.

Onder de tienduizenden meldingen die bij de FDA binnenkwamen vielen ook de verplichte meldingen die Philips zelf moest doen, schrijft de dienst op de website. Ook kwamen klachten binnen die gezondheidsprofessionals, klanten en patiënten op eigen initiatief deden. Daarin werd divers letsel gemeld, waaronder kanker, longontsteking, astma en andere problemen aan de luchtwegen, maar ook infecties, hoofdpijn, hoesten, duizeligheid en pijn op de borst.

Hersteloperatie

Producenten van medische apparatuur zijn verplicht veiligheidsmeldingen te doen bij de FDA als informatie over een apparaat "redelijkerwijs wijst op het veroorzaken van een overlijden of letsel", schrijft de FDA voor. Een melding zelf is niet direct bewijs dat het apparaat de oorzaak is van een "nadelige gebeurtenis", aldus de waakhond.

Philips zette onlangs nog eens 165 miljoen euro opzij vanwege de kwestie met de apneu-apparaten. In totaal heeft Philips nu bijna 900 miljoen euro gereserveerd voor de hersteloperatie.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

31 minuten geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

2 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

17 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

19 uur geleden