122 miljoen euro voor ouderen uit Suriname met onvolledige AOW
DEN HAAG (ANP) - Ouderen van Surinaamse herkomst die vanwege hun specifieke situatie geen volledige AOW ontvangen, krijgen hier waarschijnlijk een tegemoetkoming voor. Minister Carola Schouten (Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen) denkt na over een "gebaar van erkenning" voor deze groep en heeft hier 122 miljoen euro voor gereserveerd. De ouderen uit Suriname vragen al jaren om een aanvulling op hun AOW-uitkering.
Het geld is bedoeld voor mensen die hier naar Nederland zijn verhuisd uit Suriname voor de onafhankelijkheid van het land in 1975. Zij verwachtten destijds dat ze hun AOW opbouwden in de jaren waarin zij in Suriname woonden, toen het land nog tot het Koninkrijk der Nederlanden behoorde. Maar dat bleek niet het geval. Daarom ontvangen ze nu een mager pensioen.
De jarenlange lobby om deze groep tegemoet te komen leek het afgelopen jaar gehoor te krijgen in Den Haag. Het onderwerp werd besproken toen Mark Rutte op bezoek ging bij de Surinaamse president Chan Santokhi. Later beloofde Schouten om de optie van een eenmalige tegemoetkoming te onderzoeken. Een commissie had dat eerder ook al geopperd. Een reparatie van het hele AOW-gat is niet mogelijk volgens de Raad van State. Desondanks pleitten de vier grootste gemeenten van Nederland er onlangs voor om dat wél te doen.
Doorbraak
Steven van Weyenberg (D66) spreekt op Twitter van een "bijzonder moment". "Na hun lange strijd nu een doorbraak. Een doorbraak die lang ondenkbaar leek."
"Goed nieuws", vindt Don Ceder van de ChristenUnie. "Hiermee wordt een voor ouderen van Surinaamse herkomst belangrijke afspraak uit het coalitieakkoord opgepakt door het kabinet en positief uitgevoerd."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
1 dag geleden