1200 woningen op Stadhuisplein in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Rond het Stadhuisplein in Eindhoven worden meer dan 1200 nieuwe woningen gebouwd. Verder wordt vergroening van het plein een belangrijk uitgangspunt. Dat blijkt uit een uitnodiging voor een informatieavond die de gemeente donderdag verstuurde.
Allereerst wil de gemeente duidelijkheid creëren over de vorm en hoogtes van de nieuwe gebouwen, en hoe plein en gebouwen zich tot elkaar verhouden. Er zijn zes verschillende plannen voor nieuwbouw, en er is gestart met een masterplan waarbij vergroening belangrijk is.
Eerder werd al bekend dat de bouwhoogte niet meer dan 105 meter mag zijn. Het stadhuis blijft bij dit alles het belangrijkste gebouw op het plein tegen de groene achterkant van De Dommel. Voormalig wethouder Yasin Torunoglu noemde het huidige plein vorig jaar nog "grijs en grauw", iets waar de gemeente verandering in wil brengen. Zo'n 5000 Eindhovenaren gaven via een enquête hun mening over het plein, en er waren gesprekken met omwonenden en ontwikkelaars.
Dat resulteerde in zes verschillende plannen voor nieuwbouw van ruim 1200 woningen, die tijdens de informatieavond in Muziekgebouw Eindhoven op woensdag 16 november de revue passeren. Tijdens die bijeenkomst kunnen bezoekers in gesprek gaan met architecten en ontwikkelaars over de verschillende plannen. Schetsen van de nieuwe gebouwen zijn er nog niet, die volgen later, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.
13 uur geleden