'12 procent van onze economie is duurzaam'
AMSTERDAM (ANP) - Van de hele Nederlandse economie is 12,1 procent duurzaam te noemen. Dat percentage van de economie is "circulair, klimaatneutraal en inclusief", becijfert SEO Economisch Onderzoek. Samen met andere bedrijven als Rabobank en KPMG heeft het bureau onderzoek gedaan naar de mate waarin de economie al duurzaam is.
Opdrachtgever van het onderzoek is MVO Nederland, een ondernemersclub die onder meer streeft naar klimaatneutraal zakendoen. De organisatie wil de zogeheten Nieuwe Economie Index voortaan jaarlijks uitbrengen. Directeur Maria van der Heijden constateert dat "het begin er zeker is". Een percentage van 20 procent duurzame activiteiten in 2025 is wat Nederland volgens haar nodig heeft "om een kantelpunt te bereiken". Vanaf dat punt "is er geen weg meer terug naar de oude economie". "Maar er moet dus nog enorm veel gebeuren bij Nederlandse bedrijven."
De index is gebaseerd op de score van Nederlandse bedrijven op diverse subcategorieƫn die MVO Nederland promoot, zoals diversiteit, duurzame energie, biodiversiteit, 'echte prijzen' waarin ook maatschappelijke kosten worden meegerekend en 'circulaire economie'. Dat laatste wil zeggen dat grondstoffen worden hergebruikt en productieketens een kringloop vormen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.
8 uur geleden