Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'12 procent van onze economie is duurzaam'

'12 procent van onze economie is duurzaam'

AMSTERDAM (ANP) - Van de hele Nederlandse economie is 12,1 procent duurzaam te noemen. Dat percentage van de economie is "circulair, klimaatneutraal en inclusief", becijfert SEO Economisch Onderzoek. Samen met andere bedrijven als Rabobank en KPMG heeft het bureau onderzoek gedaan naar de mate waarin de economie al duurzaam is.

Opdrachtgever van het onderzoek is MVO Nederland, een ondernemersclub die onder meer streeft naar klimaatneutraal zakendoen. De organisatie wil de zogeheten Nieuwe Economie Index voortaan jaarlijks uitbrengen. Directeur Maria van der Heijden constateert dat "het begin er zeker is". Een percentage van 20 procent duurzame activiteiten in 2025 is wat Nederland volgens haar nodig heeft "om een kantelpunt te bereiken". Vanaf dat punt "is er geen weg meer terug naar de oude economie". "Maar er moet dus nog enorm veel gebeuren bij Nederlandse bedrijven."

De index is gebaseerd op de score van Nederlandse bedrijven op diverse subcategorieƫn die MVO Nederland promoot, zoals diversiteit, duurzame energie, biodiversiteit, 'echte prijzen' waarin ook maatschappelijke kosten worden meegerekend en 'circulaire economie'. Dat laatste wil zeggen dat grondstoffen worden hergebruikt en productieketens een kringloop vormen.

Meer uit Financieel

Economie eurozone groeit harder dan verwacht

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
Reuters: DeepSeek mag van China AI-chips Nvidia kopen

BEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

1 uur geleden
Duitse economie iets harder gegroeid dan gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.

1 uur geleden
Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

3 uur geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

3 uur geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

3 uur geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

3 uur geleden