12 jaar cel voor man die jarenlang tienerjongens misbruikte
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 64-jarige man uit Leiden een celstraf opgelegd van twaalf jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van acht tieners. Zijn slachtoffers waren kwetsbare jongens die de man had leren kennen via een Leidse school voor speciaal onderwijs, waar hij als leraar en mentor werkte. Sommige jongens werden tientallen keren misbruikt door de Leidenaar.
Volgens de rechtbank heeft de man aanzienlijk leed en forse psychische schade veroorzaakt bij zijn slachtoffers. Zijn jarenlange professionele ervaring als leraar heeft hem er niet van weerhouden "zijn eigen seksuele lusten op deze jongens te botvieren", staat in het vonnis. "Dat de verdachte, zoals hij zelf verklaart, aanvankelijk dacht dat hij hen hiermee plezierde omdat zij niet klaagden, is verbijsterend."
De man was behalve leraar en mentor ook begeleider bij weekendjes voor jongens met ernstige gedragsproblemen. Volgens de rechtbank bouwde hij steeds een vertrouwensband met hen op en ging hij een vriendschapsrelatie aan met de ouders van de jongens, die hij ook regelmatig meenam naar zijn vakantiewoning in Duitsland. Ook de slachtoffers kwamen daar regelmatig. "Het was een paradijsje waar alles mocht", aldus een van de slachtoffers over de woning in Duitsland. "Zodoende profileerde de verdachte zich als een suikeroom bij wie niets te gek was maar waar wel wat tegenover stond", is te lezen in het vonnis.
De 64-jarige man komt na zijn gevangenisstraf onder toezicht te staan. Ook mag hij dan vijftien jaar geen beroep uitoefenen waarbij hij in contact komt met minderjarigen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage in Rotterdam-Zuid. De brand aan de Bas Paauwestraat ontstond in een auto, is uitslaand en er komt veel rook vrij. Een bovengelegen woongebouw wordt ontruimd
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook op melk- en sapflessen moet volgens het kabinet statiegeld komen. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) werkt aan een voorstel om de statiegeldplicht uit te breiden naar alle plastic flessen tot en met 3 liter, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Een voorwaarde is dat er maatregelen komen om problemen met hygiƫne te voorkomen, vooral bij de zuivelflessen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hitte blijft de komende dagen voor problemen zorgen op het spoor. Tot en met zaterdag gold al een aangepaste dienstregeling, maar diverse treinen blijken reparaties nodig te hebben en dat zal van invloed zijn op de dienstregeling maandag en dinsdag. Dat meldt de NS. Hoe groot de impact precies is, is nog onbekend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt in totaal vijftien bufferzones van een kilometer in rondom kwetsbare natuur: zes daarvan liggen in de provincie Noord-Brabant en drie in de provincie Drenthe. In Overijssel komen er twee zones van een kilometer, net zoals in Limburg.
14 uur geleden