
12 jaar cel voor man die jarenlang tienerjongens misbruikte
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 64-jarige man uit Leiden een celstraf opgelegd van twaalf jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van acht tieners. Zijn slachtoffers waren kwetsbare jongens die de man had leren kennen via een Leidse school voor speciaal onderwijs, waar hij als leraar en mentor werkte. Sommige jongens werden tientallen keren misbruikt door de Leidenaar.
Volgens de rechtbank heeft de man aanzienlijk leed en forse psychische schade veroorzaakt bij zijn slachtoffers. Zijn jarenlange professionele ervaring als leraar heeft hem er niet van weerhouden "zijn eigen seksuele lusten op deze jongens te botvieren", staat in het vonnis. "Dat de verdachte, zoals hij zelf verklaart, aanvankelijk dacht dat hij hen hiermee plezierde omdat zij niet klaagden, is verbijsterend."
De man was behalve leraar en mentor ook begeleider bij weekendjes voor jongens met ernstige gedragsproblemen. Volgens de rechtbank bouwde hij steeds een vertrouwensband met hen op en ging hij een vriendschapsrelatie aan met de ouders van de jongens, die hij ook regelmatig meenam naar zijn vakantiewoning in Duitsland. Ook de slachtoffers kwamen daar regelmatig. "Het was een paradijsje waar alles mocht", aldus een van de slachtoffers over de woning in Duitsland. "Zodoende profileerde de verdachte zich als een suikeroom bij wie niets te gek was maar waar wel wat tegenover stond", is te lezen in het vonnis.
De 64-jarige man komt na zijn gevangenisstraf onder toezicht te staan. Ook mag hij dan vijftien jaar geen beroep uitoefenen waarbij hij in contact komt met minderjarigen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
16 uur geleden