Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

12 jaar cel en tbs geëist tegen moeder voor vergiftigen van zoon

12 jaar cel en tbs geëist tegen moeder voor vergiftigen van zoon

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep wederom twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Jolanda M. uit Zevenbergen die haar 11-jarige zoon zou hebben vergiftigd. Volgens de aanklager bleef de vrouw medicijnen toedienen, terwijl het kind slecht reageerde en is er sprake van moord. De rechtbank legde vorig jaar tien jaar cel op voor doodslag.

Het kind overleed in februari 2020 aan een cocktail van pijnstillers, een slaapmiddel en een antidepressivum. Al die stoffen waren niet voorgeschreven aan de jongen, maar wel aan de moeder. Volgens het OM heeft zij ze ook toegediend. De verdachte ontkent dat en denkt dat haar zoon ze zelf heeft gepakt en ingenomen. Ze sluit daarentegen niet uit dat ze zelf per ongeluk een morfinezetpil heeft gegeven. Dat gelooft de aanklager niet, omdat ze "zeer secuur" omging met haar medicijnen.

Met een camerasysteem in de slaapkamer van het kind werd het toedienen van de medicijnen gefilmd. M. zei echter dat ze niets anders toediende dan paracetamol. Deskundigen stellen dat de vrouw waarschijnlijk lijdt aan het syndroom Münchhausen by proxy, een aandoening waarbij een kind vaak opzettelijk ziek wordt gemaakt voor aandacht. Volgens het OM ging er aan de fatale dag nog meer onnodig leed vooraf: "Ze heeft jarenlang medische specialisten meegenomen in haar waarheid, namelijk dat haar zoon ziek en zeer hulpbehoevend was en in een rolstoel moest."

De rechtbank in Breda oordeelde eerder dat de verdachte haar zoon vermoedelijk ziek wilde maken en daarbij grote risico's heeft genomen: "Ze was zich bewust van de effecten op het lijf van een volwassene, laat staan op een kind dat te klein en te licht was voor zijn leeftijd." Volgens het OM kan er sprake zijn van voorbedachten rade, ook al was het niet de bedoeling om haar zoon te doden. Ze zou "kalm en rustig" bezig zijn geweest met de vergiftiging en overdosering.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

2 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

4 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

4 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

8 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

8 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

10 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

11 uur geleden