Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

12 jaar cel en tbs geëist tegen moeder voor vergiftigen van zoon

12 jaar cel en tbs geëist tegen moeder voor vergiftigen van zoon

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep wederom twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Jolanda M. uit Zevenbergen die haar 11-jarige zoon zou hebben vergiftigd. Volgens de aanklager bleef de vrouw medicijnen toedienen, terwijl het kind slecht reageerde en is er sprake van moord. De rechtbank legde vorig jaar tien jaar cel op voor doodslag.

Het kind overleed in februari 2020 aan een cocktail van pijnstillers, een slaapmiddel en een antidepressivum. Al die stoffen waren niet voorgeschreven aan de jongen, maar wel aan de moeder. Volgens het OM heeft zij ze ook toegediend. De verdachte ontkent dat en denkt dat haar zoon ze zelf heeft gepakt en ingenomen. Ze sluit daarentegen niet uit dat ze zelf per ongeluk een morfinezetpil heeft gegeven. Dat gelooft de aanklager niet, omdat ze "zeer secuur" omging met haar medicijnen.

Met een camerasysteem in de slaapkamer van het kind werd het toedienen van de medicijnen gefilmd. M. zei echter dat ze niets anders toediende dan paracetamol. Deskundigen stellen dat de vrouw waarschijnlijk lijdt aan het syndroom Münchhausen by proxy, een aandoening waarbij een kind vaak opzettelijk ziek wordt gemaakt voor aandacht. Volgens het OM ging er aan de fatale dag nog meer onnodig leed vooraf: "Ze heeft jarenlang medische specialisten meegenomen in haar waarheid, namelijk dat haar zoon ziek en zeer hulpbehoevend was en in een rolstoel moest."

De rechtbank in Breda oordeelde eerder dat de verdachte haar zoon vermoedelijk ziek wilde maken en daarbij grote risico's heeft genomen: "Ze was zich bewust van de effecten op het lijf van een volwassene, laat staan op een kind dat te klein en te licht was voor zijn leeftijd." Volgens het OM kan er sprake zijn van voorbedachten rade, ook al was het niet de bedoeling om haar zoon te doden. Ze zou "kalm en rustig" bezig zijn geweest met de vergiftiging en overdosering.

Meer uit Binnenland

Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

2 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

3 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

4 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

6 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

6 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

7 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

8 uur geleden