12 jaar cel en tbs geëist tegen moeder voor vergiftigen van zoon
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep wederom twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Jolanda M. uit Zevenbergen die haar 11-jarige zoon zou hebben vergiftigd. Volgens de aanklager bleef de vrouw medicijnen toedienen, terwijl het kind slecht reageerde en is er sprake van moord. De rechtbank legde vorig jaar tien jaar cel op voor doodslag.
Het kind overleed in februari 2020 aan een cocktail van pijnstillers, een slaapmiddel en een antidepressivum. Al die stoffen waren niet voorgeschreven aan de jongen, maar wel aan de moeder. Volgens het OM heeft zij ze ook toegediend. De verdachte ontkent dat en denkt dat haar zoon ze zelf heeft gepakt en ingenomen. Ze sluit daarentegen niet uit dat ze zelf per ongeluk een morfinezetpil heeft gegeven. Dat gelooft de aanklager niet, omdat ze "zeer secuur" omging met haar medicijnen.
Met een camerasysteem in de slaapkamer van het kind werd het toedienen van de medicijnen gefilmd. M. zei echter dat ze niets anders toediende dan paracetamol. Deskundigen stellen dat de vrouw waarschijnlijk lijdt aan het syndroom Münchhausen by proxy, een aandoening waarbij een kind vaak opzettelijk ziek wordt gemaakt voor aandacht. Volgens het OM ging er aan de fatale dag nog meer onnodig leed vooraf: "Ze heeft jarenlang medische specialisten meegenomen in haar waarheid, namelijk dat haar zoon ziek en zeer hulpbehoevend was en in een rolstoel moest."
De rechtbank in Breda oordeelde eerder dat de verdachte haar zoon vermoedelijk ziek wilde maken en daarbij grote risico's heeft genomen: "Ze was zich bewust van de effecten op het lijf van een volwassene, laat staan op een kind dat te klein en te licht was voor zijn leeftijd." Volgens het OM kan er sprake zijn van voorbedachten rade, ook al was het niet de bedoeling om haar zoon te doden. Ze zou "kalm en rustig" bezig zijn geweest met de vergiftiging en overdosering.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
16 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
17 uur geleden