Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1100 banen weg bij Arcadis en ook in 2026 nog ingreep nodig

1100 banen weg bij Arcadis en ook in 2026 nog ingreep nodig

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.

De totale werkgelegenheid bij het bedrijf zakte in 2025 naar zo'n 34.000 werknemers. Arcadis merkte over de gehele linie dat bedrijven soms grote projecten uitstelden door de politieke onzekerheid. In de Canadese vastgoedsector drukten vooral een personeelstekort en gestegen materiaalprijzen op de hoeveelheid werk voor Arcadis.

Ook moest de onderneming mensen ontslaan bij activiteiten voor mobiliteitsoplossingen. Dit speelde in het Verenigd Koninkrijk en Australiƫ en had mede te maken met een aflopend contract.

Energietransitie

In Nederland behaalde het bedrijf naar eigen zeggen juist hele goede resultaten. Hier hoefde daarom ook niet gereorganiseerd te worden. Arcadis telt in Nederland circa 2500 medewerkers. Het bedrijf werkt onder meer voor het Amsterdamse Zuidasdok. Dat project moet zorgen voor een betere bereikbaarheid van Amsterdam en van het noordelijk deel van de Randstad.

Arcadis doet in Europa ook klussen voor de energietransitie, bijvoorbeeld rond netuitbreiding. Daar zit volgens het bedrijf veel groei in.

Wateroplossingen

Dat duurzaamheid onder president Donald Trump minder prioriteit krijgt in de Verenigde Staten, hindert Arcadis verder niet echt. Opdrachten vanuit bedrijven die CO2-neutraal willen worden, kreeg Arcadis toch al vooral vanuit Europa.

In de VS doet Arcadis wel veel met wateroplossingen. Dat betreft bijvoorbeeld opdrachten van bedrijven die opeens met een PFAS-vervuiling kampen en aan Arcadis vragen een plan te maken om het op te lossen. Dit soort werkzaamheden zijn volgens Arcadis niet geraakt door het beleid van Trump.

Alles bij elkaar daalde de omzet vorig jaar licht naar 3,8 miljard euro. De winst kwam uit op 208 miljoen euro. Dat was 14 procent minder dan een jaar eerder. Arcadis verwacht in 2026 opnieuw geen omzetgroei. Omdat er wel sprake is van inflatie, betekent dat volgens het bedrijf dat er verdere herstructurering nodig is. Hoeveel banen er geschrapt gaan worden, kan het bedrijf nu nog niet zeggen.

Meer uit Financieel

KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

22 minuten geleden
Air France-KLM stijgt op Damrak, Besi en Aegon dalen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2025 een recordwinst. Het concern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Ook zorgden lagere brandstofkosten voor een forse meevaller. Het aandeel klom 5,5 procent.

29 minuten geleden
CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse consument iets gezakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van de Nederlandse consument is in februari iets gedaald. Hun oordeel over het economische klimaat wordt negatiever, terwijl de koopbereidheid iets groeit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van nieuwe cijfers.

1 uur geleden
BAM verkoopt kwart meer woningen, voert omzet en winst op

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.

1 uur geleden
Topvrouw KLM: scherpe kostenbeheersing nodig

AMSTERDAM (ANP) - KLM gaat komende tijd de kosten verder verlagen. Hiervoor blijven "structurele keuzes" noodzakelijk om financieel gezond en minder kwetsbaar te worden, stelt topvrouw Marjan Rintel in een toelichting op de jaarcijfers. De luchtvaartmaatschappij nam vorig jaar ook maatregelen om de kosten te besparen. Zo werden 250 kantoorbanen geschrapt en werd de directie verkleind van vijf naar vier leden.

1 uur geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

1 uur geleden