110 Palestijnse gevangenen na uren uitstel vrijgelaten
RAMALLAH (ANP/AFP) - Na uren uitstel zijn uiteindelijk toch 110 Palestijnse gevangenen vrijgelaten, meldt Israël. Zij werden in Ramallah opgewacht door honderden blije Palestijnen. De gevangenen zouden eigenlijk al eerder vrijkomen, maar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu besloot op het laatste moment om dat uit te stellen.
Netanyahu was boos over de chaos die was ontstaan bij de vrijlating van gijzelaars in de Gazastrook. Zij moesten met moeite door een grote menigte Palestijnen worden geleid. Netanyahu eiste garanties van Hamas dat dit bij volgende overdrachten veiliger zou verlopen en die garanties heeft hij naar eigen zeggen ook gekregen.
Een van de Palestijnen die nu is vrijgekomen is Zakaria Zubeidi. Hij was een kopstuk van de al-Aqsa-martelarenbrigade en werd een bekend figuur tijdens de Tweede Intifada, een grote Palestijnse opstand tegen de Israëlische bezetting tussen 2000 en 2005. Zubeidi zou volgens de Israëlische veiligheidsdiensten verantwoordelijk zijn geweest voor een aantal dodelijke aanslagen. Hij werd opgepakt in 2019.
Sinds het staakt-het-vuren is ingegaan op 19 januari zijn nu in totaal vierhonderd Palestijnse gevangenen vrijgekomen. Hamas en Islamitische Jihad lieten vijftien gijzelaars gaan. De volgende gevangenenruil staat volgens Israël zaterdag op het programma. Dan zou Hamas vier mannen laten gaan, in ruil voor een nog onbekend aantal Palestijnse gevangenen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geleden