Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

110 mensen gearresteerd in Turkse 'antiterreuroperatie'

110 mensen gearresteerd in Turkse 'antiterreuroperatie'

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden op verdenking van terreur. De focus van de actie lag op de stad Diyarbakir in het overwegend Koerdische zuidoosten van het land, maar ook in 20 andere van de 81 Turkse provincies werden mensen aangehouden.

Volgens de non-gouvernementele organisatie MLSA, die zich richt op persvrijheid, bevinden zich onder de gearresteerden advocaten, politici en journalisten.

De Turkse staatsomroep TRT meldt dat de gearresteerden verdacht worden van het financieren van de Koerdische Arbeiderspartij PKK of van het ronselen van nieuwe leden voor die partij. De PKK draagt zowel in Turkije als in de EU en de VS de stempel van terreurgroep.

Verkiezingen

De arrestaties vinden plaats op een politiek gevoelig moment, gezien Turkije op 14 mei presidentsverkiezingen houdt. Zittend president Recep Tayyip Erdoğan neemt het dan op tegen onder meer Kemal Kilicdaroglu van de Republikeinse Volkspartij CHP. Kilicdaroglu voert campagne namens een blok van zes oppositiepartijen.

Tayip Temel, een parlementslid namens de pro-Koerdische partij HDP, zei in een reactie op de golf van arrestaties dat Erdogan "aan de vooravond van de verkiezing en uit schrik om te verliezen weer naar dit soort maatregelen grijpt."

Meer uit Buitenland

Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

1 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

2 uur geleden
Afghanistan meldt 400 doden bij luchtaanval op ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.

2 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

3 uur geleden
NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

4 uur geleden
Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

6 uur geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

6 uur geleden