Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

110 mensen gearresteerd in Turkse 'antiterreuroperatie'

110 mensen gearresteerd in Turkse 'antiterreuroperatie'

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden op verdenking van terreur. De focus van de actie lag op de stad Diyarbakir in het overwegend Koerdische zuidoosten van het land, maar ook in 20 andere van de 81 Turkse provincies werden mensen aangehouden.

Volgens de non-gouvernementele organisatie MLSA, die zich richt op persvrijheid, bevinden zich onder de gearresteerden advocaten, politici en journalisten.

De Turkse staatsomroep TRT meldt dat de gearresteerden verdacht worden van het financieren van de Koerdische Arbeiderspartij PKK of van het ronselen van nieuwe leden voor die partij. De PKK draagt zowel in Turkije als in de EU en de VS de stempel van terreurgroep.

Verkiezingen

De arrestaties vinden plaats op een politiek gevoelig moment, gezien Turkije op 14 mei presidentsverkiezingen houdt. Zittend president Recep Tayyip Erdoğan neemt het dan op tegen onder meer Kemal Kilicdaroglu van de Republikeinse Volkspartij CHP. Kilicdaroglu voert campagne namens een blok van zes oppositiepartijen.

Tayip Temel, een parlementslid namens de pro-Koerdische partij HDP, zei in een reactie op de golf van arrestaties dat Erdogan "aan de vooravond van de verkiezing en uit schrik om te verliezen weer naar dit soort maatregelen grijpt."

Meer uit Buitenland

Congo: aantal gevallen van ebola gestegen naar ruim 1100

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.

1 uur geleden
Koning Charles maakt belastingaangifte en woonplannen bekend

LONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Berucht Amerikaans detentiecentrum 'Alligator Alcatraz' gesloten

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.

1 uur geleden
VS zeggen 150 miljoen dollar aan hulp toe voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.

4 uur geleden
Italië en Frankrijk willen nieuwe vredesmissie in Libanon

ANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.

4 uur geleden
Dodental van aardbevingen in Venezuela loopt op

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.

6 uur geleden
Nieuwe leider Colombia eist snel overgave gewapende groepen

BOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.

6 uur geleden