Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

11-jarige overlevende van Uvalde smeerde zichzelf in met bloed

11-jarige overlevende van Uvalde smeerde zichzelf in met bloed

UVALDE (ANP) - Een 11-jarige overlevende van de gruwelijke schietpartij op een basisschool in het Texaanse Uvalde smeerde zichzelf in met bloed van een dode klasgenoot en hield zich dood om zich te verbergen voor de schutter. Dat vertelde Miah Cerrillo aan CNN.

Het meisje, dat te bang is om met mannen te praten, zei tegen de Amerikaanse nieuwszender dat zij en een vriend de mobiele telefoon van een dode leraar gebruikten om hulp in te roepen toen de 18-jarige schutter negentien jonge kinderen en twee leraren doodde op haar school. Het gaat om de eerste getuigenis van een overlevende van een van de ergste massaschietpartijen in de VS.

Het kind, waarvan het haar sinds het bloedbad met bosjes uitvalt, vertelde hoe schutter Salvador Ramos oogcontact maakte met een leraar terwijl hij zich een weg baande door haar klaslokaal. Hij zei toen "welterusten" en schoot de leerkracht dood, voordat hij het vuur opende met zijn geweer op de andere medewerker en veel klasgenoten van Miah.

Ramos ging naar een ander klaslokaal waar doodsbange kinderen schreeuwden toen hij ze neerschoot, voordat hij luide, droevige muziek begon te draaien, vertelde Miah aan CNN. Zij en een vriend pakten de mobiele telefoon van hun dode leraar en belden de alarmcentrale: "Kom alsjeblieft... we zitten in de problemen."

Miah, die is behandeld voor verwondingen aan haar hoofd en schouders, was zo bang dat de schutter terug zou komen dat ze haar handen in het bloed van een dode klasgenoot doopte en het op zichzelf smeerde. Daarna bleef ze roerloos liggen wachten op hulp, die voor haar gevoel pas uren later kwam.

Haar moeder heeft op internet een oproep geplaatst om haar te helpen met het bekostigen van de medische en psychologische hulp voor Miah. Het doel was 10.000 dollar op te halen, inmiddels is al meer dan 270.000 bijeengebracht.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

37 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden