11-jarige jongen ook verdacht van fatbikeberoving Capelle
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een jongen van 11 jaar wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de diefstal van een fatbike in Capelle aan den IJssel, meldt de politie. Hij is verhoord, maar zit vanwege zijn leeftijd niet vast. Een 15-jarige jongen uit Gouda die ook betrokken was bij de roof, overleed door een kogel van de politie.
De 11-jarige is de vierde verdachte die in beeld is bij de politie. Hij is "vooralsnog" de laatste verdachte die de politie zocht, aldus een woordvoerder. Kinderen onder de 12 jaar kunnen niet strafrechtelijk worden vervolgd, wel wordt gekeken naar "passende maatregelen en nodige zorg", aldus de politie.
Twee jongens van 15 jaar uit Rotterdam en Gouda zijn de anderen die ervan verdacht worden op zondag 21 september iemand onder bedreiging van een tot vuurwapen omgebouwd gasalarmpistool te hebben beroofd. Het slachtoffer werd aan het Wisselspoor ook geschopt en geslagen, daarna vluchtten de verdachten.
De politie wilde twee van hen kort daarop aanhouden bij de McDonald's aan de Hoofdweg. De 15-jarige uit Gouda zou ondanks waarschuwingen van de politie met het pistool bij zich op de vlucht zijn geslagen. Schoten van de politie overleefde hij niet. Het handelen van de politie wordt onderzocht.
De twee 15-jarige verdachten uit Rotterdam en Gouda werden vorige week voorgeleid. Daarna besloot de rechter-commissaris dat zij nog vast blijven zitten.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
7 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden