Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

11-jarige jongen ook verdacht van fatbikeberoving Capelle

11-jarige jongen ook verdacht van fatbikeberoving Capelle

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een jongen van 11 jaar wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de diefstal van een fatbike in Capelle aan den IJssel, meldt de politie. Hij is verhoord, maar zit vanwege zijn leeftijd niet vast. Een 15-jarige jongen uit Gouda die ook betrokken was bij de roof, overleed door een kogel van de politie.

De 11-jarige is de vierde verdachte die in beeld is bij de politie. Hij is "vooralsnog" de laatste verdachte die de politie zocht, aldus een woordvoerder. Kinderen onder de 12 jaar kunnen niet strafrechtelijk worden vervolgd, wel wordt gekeken naar "passende maatregelen en nodige zorg", aldus de politie.

Twee jongens van 15 jaar uit Rotterdam en Gouda zijn de anderen die ervan verdacht worden op zondag 21 september iemand onder bedreiging van een tot vuurwapen omgebouwd gasalarmpistool te hebben beroofd. Het slachtoffer werd aan het Wisselspoor ook geschopt en geslagen, daarna vluchtten de verdachten.

De politie wilde twee van hen kort daarop aanhouden bij de McDonald's aan de Hoofdweg. De 15-jarige uit Gouda zou ondanks waarschuwingen van de politie met het pistool bij zich op de vlucht zijn geslagen. Schoten van de politie overleefde hij niet. Het handelen van de politie wordt onderzocht.

De twee 15-jarige verdachten uit Rotterdam en Gouda werden vorige week voorgeleid. Daarna besloot de rechter-commissaris dat zij nog vast blijven zitten.

Meer uit Binnenland

Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

23 minuten geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

1 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

2 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

2 uur geleden
Storing Rijkswaterstaat opgelost, alles werkt weer

DEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.

3 uur geleden
2 nachten scooters geroofd in Almere onder bedreiging van wapens

ALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.

5 uur geleden
Systemen van Rijkswaterstaat komen langzaam weer op gang

DEN HAAG (ANP) - De systemen van Rijkswaterstaat die door een landelijke storing eruit liggen, beginnen langzaam weer te werken. Dat meldt de weg- en waterbeheerder op X, waar het voorlopig communiceert over actuele verkeersinformatie nu meerdere RWS-websites eruit liggen. "De eerste systemen komen inmiddels weer in de lucht, wat een hoopgevend signaal is."

6 uur geleden