11-jarige jongen ook verdacht van fatbikeberoving Capelle
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een jongen van 11 jaar wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de diefstal van een fatbike in Capelle aan den IJssel, meldt de politie. Hij is verhoord, maar zit vanwege zijn leeftijd niet vast. Een 15-jarige jongen uit Gouda die ook betrokken was bij de roof, overleed door een kogel van de politie.
De 11-jarige is de vierde verdachte die in beeld is bij de politie. Hij is "vooralsnog" de laatste verdachte die de politie zocht, aldus een woordvoerder. Kinderen onder de 12 jaar kunnen niet strafrechtelijk worden vervolgd, wel wordt gekeken naar "passende maatregelen en nodige zorg", aldus de politie.
Twee jongens van 15 jaar uit Rotterdam en Gouda zijn de anderen die ervan verdacht worden op zondag 21 september iemand onder bedreiging van een tot vuurwapen omgebouwd gasalarmpistool te hebben beroofd. Het slachtoffer werd aan het Wisselspoor ook geschopt en geslagen, daarna vluchtten de verdachten.
De politie wilde twee van hen kort daarop aanhouden bij de McDonald's aan de Hoofdweg. De 15-jarige uit Gouda zou ondanks waarschuwingen van de politie met het pistool bij zich op de vlucht zijn geslagen. Schoten van de politie overleefde hij niet. Het handelen van de politie wordt onderzocht.
De twee 15-jarige verdachten uit Rotterdam en Gouda werden vorige week voorgeleid. Daarna besloot de rechter-commissaris dat zij nog vast blijven zitten.
Meer uit Binnenland
ZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".
16 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.
5 uur geleden