106 aanhoudingen bij klimaatprotest op Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - Bij de demonstratie van klimaatactivisten op Eindhoven Airport zijn zaterdag 106 mensen aangehouden, meldt de marechaussee. 31 activisten zijn opgepakt omdat ze probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. De overige arrestaties waren voor het niet voldoen aan een bevel om te vertrekken uit de terminal van de luchthaven.
De 75 activisten die in de terminal werden opgepakt zijn inmiddels weer vrijgelaten, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Zij worden verder niet strafrechtelijk vervolgd, aldus het Openbaar Ministerie. De anderen zitten nog vast. Tegen hen wordt een dossier opgemaakt, daarna beslist het OM hoe de zaak wordt afgehandeld. "Gelet op de ernst van de feiten ligt onze focus op deze groep", aldus een OM-woordvoerder.
Een actievoerder had zich vastgelijmd aan de vloer. Hij is losgemaakt en met de andere demonstranten in gereedstaande bussen afgevoerd. Het protest van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) begon rond het middaguur. Even na 16.00 uur was de actie ten einde.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
7 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
10 uur geleden