Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

100.000 stemmen op 'niemand' zetten Biden onder druk in Michigan

100.000 stemmen op 'niemand' zetten Biden onder druk in Michigan

LANSING (ANP) - Kiezers hebben de Democratische voorverkiezing in Michigan aangegrepen om te protesteren tegen de wijze waarop president Joe Biden omgaat met de crisis in de Gazastrook. Meer dan 100.000 mensen steunden bij het stemmen geen enkele kandidaat, schreven Amerikaanse media nadat vrijwel alle stemmen waren geteld.

Activisten hadden kiezers opgeroepen op hun stembiljet het vakje 'uncommitted' aan te vinken om een signaal af te geven richting Biden. Die kreeg zelf meer dan 618.000 stemmen, circa 81 procent van het totaal. Toch kan dergelijke onvrede onder zijn achterban problematisch zijn bij de presidentsverkiezingen. De Democrate Hillary Clinton verloor in Michigan in 2016 van de Republikein Donald Trump met slechts 11.000 stemmen verschil.

In Michigan wonen relatief veel Amerikanen van Arabische komaf. De protestactie tegen Biden kreeg ook de steun van prominenten uit de staat, zoals parlementariër Rashida Tlaib. Het initiatief kan bovendien navolging krijgen in andere staten. Actiegroep Listen to Michigan heeft volgens The New York Times contact met medestanders in staten als Minnesota en Washington. Daar worden ook nog voorverkiezingen gehouden.

De activisten van Listen to Michigan zeggen dat het Gazabeleid van Biden slecht valt bij zijn achterban. De meeste Democraten vinden volgens de groep dat Biden "oorlog en genocide" financiert in dat gebied. Amerikaanse media schrijven dat ook onder jonge progressieve kiezers frustratie leeft over de Amerikaanse steun voor Israël, terwijl de president de steun van die groep juist hard nodig heeft om herkozen te worden.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

1 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

2 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

3 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

3 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

4 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

7 uur geleden