100.000 stemmen op 'niemand' zetten Biden onder druk in Michigan
LANSING (ANP) - Kiezers hebben de Democratische voorverkiezing in Michigan aangegrepen om te protesteren tegen de wijze waarop president Joe Biden omgaat met de crisis in de Gazastrook. Meer dan 100.000 mensen steunden bij het stemmen geen enkele kandidaat, schreven Amerikaanse media nadat vrijwel alle stemmen waren geteld.
Activisten hadden kiezers opgeroepen op hun stembiljet het vakje 'uncommitted' aan te vinken om een signaal af te geven richting Biden. Die kreeg zelf meer dan 618.000 stemmen, circa 81 procent van het totaal. Toch kan dergelijke onvrede onder zijn achterban problematisch zijn bij de presidentsverkiezingen. De Democrate Hillary Clinton verloor in Michigan in 2016 van de Republikein Donald Trump met slechts 11.000 stemmen verschil.
In Michigan wonen relatief veel Amerikanen van Arabische komaf. De protestactie tegen Biden kreeg ook de steun van prominenten uit de staat, zoals parlementariër Rashida Tlaib. Het initiatief kan bovendien navolging krijgen in andere staten. Actiegroep Listen to Michigan heeft volgens The New York Times contact met medestanders in staten als Minnesota en Washington. Daar worden ook nog voorverkiezingen gehouden.
De activisten van Listen to Michigan zeggen dat het Gazabeleid van Biden slecht valt bij zijn achterban. De meeste Democraten vinden volgens de groep dat Biden "oorlog en genocide" financiert in dat gebied. Amerikaanse media schrijven dat ook onder jonge progressieve kiezers frustratie leeft over de Amerikaanse steun voor Israël, terwijl de president de steun van die groep juist hard nodig heeft om herkozen te worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
9 uur geleden