Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10.000 demonstranten in Brussel vragen meer respect voor politie

10.000 demonstranten in Brussel vragen meer respect voor politie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel trekken volgens de officiële telling van de politie van de Belgische hoofdstad 10.000 mensen door de stad om meer respect te eisen voor de politie. De actiedag is georganiseerd door de politievakbonden.

De betogers willen maatregelen om "het geweld tegen politie echt in te dijken, de nultolerantie door te voeren, streng te bestraffen en de slachtoffers niet in de steek te laten zoals nu het geval is", aldus een vakbondswoordvoerder. De stoet maakt veel lawaai door voetzoekers af te steken. Bij het hoofdkantoor van regeringspartij Open Vld van de liberale premier Alexander De Croo en zijn minister van Justitie Vincent Van Quickenborne hielden de betogers stil met boegeroep, waarna ze via het Justitiepaleis doortrokken naar het kantoor van de premier. Daar ontvangt De Croo een vertegenwoordiging van de betogers.

De politie is de afgelopen weken met veel geweld geconfronteerd. Er werd onder andere een agent doodgestoken in Brussel, en er raakten er meerdere gewond bij verschillende incidenten. Minister Van Quickenborne heeft al zwaardere straffen voor politiegeweld aangekondigd en wil die vervroegd doorvoeren. Dat is volgens de Franstalige vakbond onvoldoende, omdat de beloften al van jaren terug zijn en incidenten zich maar blijven opstapelen.

De politievakbonden eisen dat de regering de afspraken nakomt. Ze eisen onder meer ook een loonsverhoging en een goede eindeloopbaanregeling.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

46 minuten geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

1 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

1 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

2 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

3 uur geleden