1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden in Noord-Holland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een onderzoek naar handel in illegaal vuurwerk in Noord-Holland heeft de politie maandag 1000 kilo in beslag genomen. Vier mannen werden aangehouden.
Team Milieu van de Amsterdamse politie begon het onderzoek in oktober en kwam een groep mannen op het spoor die illegaal vuurwerk uit Duitsland zouden importeren en verhandelen. Op vrijdag 13 november werden twee van hen aangehouden in Amsterdam en afgelopen maandag nog eens twee in Zaandam. Het gaat om een man van 24 jaar uit Zaandam, een man van 18 jaar uit Amsterdam en twee 20-jarigen uit Culemborg en Middenbeemster.
Maandag werd op drie plekken in Noord-Holland bij elkaar 1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden, waaronder cobra's en shells, ook wel mortierbommen genoemd. Het vuurwerk lag opgeslagen in een woning, de kelderbox van een flat en een tuinhuisje.
Drie van de verdachten zitten nog vast. De man uit Culemborg is vrijgelaten, maar blijft verdachte in de zaak. Zowel het verkopen als het (online) kopen van illegaal vuurwerk is strafbaar.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
9 uur geleden