Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden in Noord-Holland

1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden in Noord-Holland

AMSTERDAM (ANP) - Bij een onderzoek naar handel in illegaal vuurwerk in Noord-Holland heeft de politie maandag 1000 kilo in beslag genomen. Vier mannen werden aangehouden.

Team Milieu van de Amsterdamse politie begon het onderzoek in oktober en kwam een groep mannen op het spoor die illegaal vuurwerk uit Duitsland zouden importeren en verhandelen. Op vrijdag 13 november werden twee van hen aangehouden in Amsterdam en afgelopen maandag nog eens twee in Zaandam. Het gaat om een man van 24 jaar uit Zaandam, een man van 18 jaar uit Amsterdam en twee 20-jarigen uit Culemborg en Middenbeemster.

Maandag werd op drie plekken in Noord-Holland bij elkaar 1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden, waaronder cobra's en shells, ook wel mortierbommen genoemd. Het vuurwerk lag opgeslagen in een woning, de kelderbox van een flat en een tuinhuisje.

Drie van de verdachten zitten nog vast. De man uit Culemborg is vrijgelaten, maar blijft verdachte in de zaak. Zowel het verkopen als het (online) kopen van illegaal vuurwerk is strafbaar.

Meer uit Binnenland

Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

50 minuten geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

58 minuten geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

2 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

2 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

5 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

5 uur geleden
Van Weel: wederzijds vertrouwen tussen VS en Europa herstellen

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."

5 uur geleden