1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden in Noord-Holland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een onderzoek naar handel in illegaal vuurwerk in Noord-Holland heeft de politie maandag 1000 kilo in beslag genomen. Vier mannen werden aangehouden.
Team Milieu van de Amsterdamse politie begon het onderzoek in oktober en kwam een groep mannen op het spoor die illegaal vuurwerk uit Duitsland zouden importeren en verhandelen. Op vrijdag 13 november werden twee van hen aangehouden in Amsterdam en afgelopen maandag nog eens twee in Zaandam. Het gaat om een man van 24 jaar uit Zaandam, een man van 18 jaar uit Amsterdam en twee 20-jarigen uit Culemborg en Middenbeemster.
Maandag werd op drie plekken in Noord-Holland bij elkaar 1000 kilo illegaal vuurwerk gevonden, waaronder cobra's en shells, ook wel mortierbommen genoemd. Het vuurwerk lag opgeslagen in een woning, de kelderbox van een flat en een tuinhuisje.
Drie van de verdachten zitten nog vast. De man uit Culemborg is vrijgelaten, maar blijft verdachte in de zaak. Zowel het verkopen als het (online) kopen van illegaal vuurwerk is strafbaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
14 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
52 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geleden