100 miljoen om duurzame renovatie huurwoningen te versnellen
DEN HAAG (ANP) - Om meer woonwijken sneller en doelmatiger te verduurzamen, trekt het ministerie van Binnenlandse Zaken 100 miljoen euro uit voor de zogeheten Renovatieversneller. Door de investering in deze regeling gaat het tempo van de verduurzaming van huurwoningen omhoog en de kosten per woning omlaag, meldt minister Kajsa Ollongren.
Volgens haar is het een belangrijke stap in het dichterbij brengen van de doelen in het Klimaatakkoord, waaronder 200.000 verduurzaamde woningen per jaar. Bovendien zorgt de versnelling ook voor continuïteit en werkgelegenheid in de bouwsector, aldus de minister.
Met het geld kunnen naar verwachting 15.000 tot 20.000 huurwoningen klimaatneutraal worden gemaakt. Dit jaar trekt het ministerie 20 miljoen uit voor de regeling. Daarmee kunnen dan 3000 tot 4000 huizen van corporaties, particuliere verhuurders, Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) en individuele woningeigenaren worden aangepakt.
Renovatieprojecten
Met de regeling wil het ministerie renovatieprojecten bundelen en standaardiseren. Om in aanmerking te komen voor subsidie moet een voorstel tenminste 150 woningen gebouwd voor 1995 omvatten. Het project moet binnen drie jaar klaar kunnen zijn.
Ollongren: "Om de klimaatdoelen te halen is het van essentieel belang dat huurwoningen zo snel mogelijk verduurzaamd worden. Door het bundelen van projecten kan op termijn een groot aantal woningen tegelijkertijd gerenoveerd en verduurzaamd worden. Deze regeling draagt bij aan innovaties die deze schaalvergroting mogelijk maken. Daarnaast zorgt de versneller ervoor dat er doorgewerkt kan worden. Wij kunnen ons niet permitteren dat de bouw vertraagt. Veel mensen zoeken een woning en er ligt een grote verduurzamingsopgave."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
4 uur geleden