Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

100 miljoen om duurzame renovatie huurwoningen te versnellen

100 miljoen om duurzame renovatie huurwoningen te versnellen

DEN HAAG (ANP) - Om meer woonwijken sneller en doelmatiger te verduurzamen, trekt het ministerie van Binnenlandse Zaken 100 miljoen euro uit voor de zogeheten Renovatieversneller. Door de investering in deze regeling gaat het tempo van de verduurzaming van huurwoningen omhoog en de kosten per woning omlaag, meldt minister Kajsa Ollongren.

Volgens haar is het een belangrijke stap in het dichterbij brengen van de doelen in het Klimaatakkoord, waaronder 200.000 verduurzaamde woningen per jaar. Bovendien zorgt de versnelling ook voor continuïteit en werkgelegenheid in de bouwsector, aldus de minister.

Met het geld kunnen naar verwachting 15.000 tot 20.000 huurwoningen klimaatneutraal worden gemaakt. Dit jaar trekt het ministerie 20 miljoen uit voor de regeling. Daarmee kunnen dan 3000 tot 4000 huizen van corporaties, particuliere verhuurders, Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) en individuele woningeigenaren worden aangepakt.

Renovatieprojecten

Met de regeling wil het ministerie renovatieprojecten bundelen en standaardiseren. Om in aanmerking te komen voor subsidie moet een voorstel tenminste 150 woningen gebouwd voor 1995 omvatten. Het project moet binnen drie jaar klaar kunnen zijn.

Ollongren: "Om de klimaatdoelen te halen is het van essentieel belang dat huurwoningen zo snel mogelijk verduurzaamd worden. Door het bundelen van projecten kan op termijn een groot aantal woningen tegelijkertijd gerenoveerd en verduurzaamd worden. Deze regeling draagt bij aan innovaties die deze schaalvergroting mogelijk maken. Daarnaast zorgt de versneller ervoor dat er doorgewerkt kan worden. Wij kunnen ons niet permitteren dat de bouw vertraagt. Veel mensen zoeken een woning en er ligt een grote verduurzamingsopgave."

Meer uit Binnenland

Een derde meer anonieme tips over misdaad in 2025

HOEVELAKEN (ANP) - Meld Misdaad Anoniem heeft in 2025 een recordaantal anonieme tips binnengekregen. Het meldpunt stuurde 32.007 meldingen door naar de politie, gemeenten en opsporingsdiensten. Dat is een stijging van 32 procent ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Vluchtelingenwerk: door migratiepact dreigt opsluiting asielkind

AMSTERDAM (ANP) - Door de nieuwe regels van het Europese Asiel- en Migratiepact dreigen asielkinderen opgesloten te worden in een detentiecentrum in Zeist. Die Nederlandse maatregel kan veel schade aanrichten en moet voorkomen worden, waarschuwt VluchtelingenWerk Nederland (VWN).

2 uur geleden
Aantal raadsleden verdubbeld dat agressie of intimidatie ervoer

HILVERSUM (ANP) - Het aantal gemeenteraadsleden dat agressie, intimidatie of geweld ervoer, is de afgelopen vier jaar ruim verdubbeld. Een derde van de raadsleden gaf in een enquête aan dit te ervaren, waar dat voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 bij 15 procent speelde. Van hen geeft 30 procent aan dat dit invloed heeft op hun functioneren.

2 uur geleden
IOC roept bierbrouwer tot de orde om carnavalscampagne

LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.

8 uur geleden
Ziekenhuis Curaçao meldt noodsituatie zorg om diabetespatiënten

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.

10 uur geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

10 uur geleden
Koningspaar herdenkt Cees Nooteboom 'met groot respect'

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".

11 uur geleden