100 miljoen euro voor bouw grootste zonnepark van Nederland
GRONINGEN (ANP) - Ontwikkelaars van het grootste zonnepark van Nederland hebben een akkoord bereikt over de financiering van het project ter waarde van 100 miljoen euro. De bouw van het Zonnepark Eekerpolder in de provincie Groningen kan daardoor 1 februari beginnen.
Het Zonnepark Eekerpolder moet 160 hectare groot worden. De capaciteit zal bijna 200 megawattpiek zijn, genoeg om ongeveer 67.000 huishoudens van groene stroom te voorzien. De eerste vijf jaar zal energieleverancier Eneco de zonnestroom afnemen.
De regio waarin het zonnepark komt te staan, kampt met een overvol stroomnet waardoor de lokale netbeheerder Enexis voorlopig geen aanvragen voor nieuwe aansluitingen kan behandelen. Zonnepark Eekerpolder heeft daarom een eigen particulier stroomnet dat direct op het hoogspanningsnet is aangesloten, waardoor Enexis' net niet wordt belast.
Onder andere Rabobank verstrekt een lening voor de bouw van het park, maar mede-eigenaar Novar wil niet zeggen hoe groot die lening is. Het bedrijf zelf investeert ook een deel van de 100 miljoen euro in het zonnepark. Naast Novar wordt een coöperatie waarin inwoners uit de gemeenten Oldambt en Midden-Groningen zijn vertegenwoordigd deels eigenaar van het zonnepark. Het zonnepark komt in deze gemeentes te liggen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
7 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
1 dag geleden