100 miljoen euro voor bouw grootste zonnepark van Nederland
GRONINGEN (ANP) - Ontwikkelaars van het grootste zonnepark van Nederland hebben een akkoord bereikt over de financiering van het project ter waarde van 100 miljoen euro. De bouw van het Zonnepark Eekerpolder in de provincie Groningen kan daardoor 1 februari beginnen.
Het Zonnepark Eekerpolder moet 160 hectare groot worden. De capaciteit zal bijna 200 megawattpiek zijn, genoeg om ongeveer 67.000 huishoudens van groene stroom te voorzien. De eerste vijf jaar zal energieleverancier Eneco de zonnestroom afnemen.
De regio waarin het zonnepark komt te staan, kampt met een overvol stroomnet waardoor de lokale netbeheerder Enexis voorlopig geen aanvragen voor nieuwe aansluitingen kan behandelen. Zonnepark Eekerpolder heeft daarom een eigen particulier stroomnet dat direct op het hoogspanningsnet is aangesloten, waardoor Enexis' net niet wordt belast.
Onder andere Rabobank verstrekt een lening voor de bouw van het park, maar mede-eigenaar Novar wil niet zeggen hoe groot die lening is. Het bedrijf zelf investeert ook een deel van de 100 miljoen euro in het zonnepark. Naast Novar wordt een coöperatie waarin inwoners uit de gemeenten Oldambt en Midden-Groningen zijn vertegenwoordigd deels eigenaar van het zonnepark. Het zonnepark komt in deze gemeentes te liggen.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.
1 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiële crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.
2 uur geleden