100 miljoen euro voor bouw grootste zonnepark van Nederland
GRONINGEN (ANP) - Ontwikkelaars van het grootste zonnepark van Nederland hebben een akkoord bereikt over de financiering van het project ter waarde van 100 miljoen euro. De bouw van het Zonnepark Eekerpolder in de provincie Groningen kan daardoor 1 februari beginnen.
Het Zonnepark Eekerpolder moet 160 hectare groot worden. De capaciteit zal bijna 200 megawattpiek zijn, genoeg om ongeveer 67.000 huishoudens van groene stroom te voorzien. De eerste vijf jaar zal energieleverancier Eneco de zonnestroom afnemen.
De regio waarin het zonnepark komt te staan, kampt met een overvol stroomnet waardoor de lokale netbeheerder Enexis voorlopig geen aanvragen voor nieuwe aansluitingen kan behandelen. Zonnepark Eekerpolder heeft daarom een eigen particulier stroomnet dat direct op het hoogspanningsnet is aangesloten, waardoor Enexis' net niet wordt belast.
Onder andere Rabobank verstrekt een lening voor de bouw van het park, maar mede-eigenaar Novar wil niet zeggen hoe groot die lening is. Het bedrijf zelf investeert ook een deel van de 100 miljoen euro in het zonnepark. Naast Novar wordt een coöperatie waarin inwoners uit de gemeenten Oldambt en Midden-Groningen zijn vertegenwoordigd deels eigenaar van het zonnepark. Het zonnepark komt in deze gemeentes te liggen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
20 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
22 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
23 uur geleden