100 miljoen euro voor bouw grootste zonnepark van Nederland
GRONINGEN (ANP) - Ontwikkelaars van het grootste zonnepark van Nederland hebben een akkoord bereikt over de financiering van het project ter waarde van 100 miljoen euro. De bouw van het Zonnepark Eekerpolder in de provincie Groningen kan daardoor 1 februari beginnen.
Het Zonnepark Eekerpolder moet 160 hectare groot worden. De capaciteit zal bijna 200 megawattpiek zijn, genoeg om ongeveer 67.000 huishoudens van groene stroom te voorzien. De eerste vijf jaar zal energieleverancier Eneco de zonnestroom afnemen.
De regio waarin het zonnepark komt te staan, kampt met een overvol stroomnet waardoor de lokale netbeheerder Enexis voorlopig geen aanvragen voor nieuwe aansluitingen kan behandelen. Zonnepark Eekerpolder heeft daarom een eigen particulier stroomnet dat direct op het hoogspanningsnet is aangesloten, waardoor Enexis' net niet wordt belast.
Onder andere Rabobank verstrekt een lening voor de bouw van het park, maar mede-eigenaar Novar wil niet zeggen hoe groot die lening is. Het bedrijf zelf investeert ook een deel van de 100 miljoen euro in het zonnepark. Naast Novar wordt een coöperatie waarin inwoners uit de gemeenten Oldambt en Midden-Groningen zijn vertegenwoordigd deels eigenaar van het zonnepark. Het zonnepark komt in deze gemeentes te liggen.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
10 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
2 uur geleden