Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

100 asielzoekers opgevangen in vakantiepark in Oisterwijk

100 asielzoekers opgevangen in vakantiepark in Oisterwijk

OISTERWIJK (ANP) - De gemeente Oisterwijk (Brabant) gaat honderd asielzoekers en statushouders opvangen in vakantiepark De Reebok. De gemeente doet dat om het aanmeldcentrum bij Ter Apel te ontlasten, waar het al tijden te druk is. De opvang is in ieder geval vanaf 1 oktober beschikbaar. "Gezien de huidige druk op de asielopvang is de gemeente bereid mee te werken aan een eventuele eerdere instroom van asielzoekers vanaf 13 september", aldus de gemeente.

De opvang duurt tot 30 april volgend jaar, met mogelijk verlenging. In oktober vorig jaar werden in het vakantiepark ook al vier weken tijdelijk asielzoekers opgevangen. Nu het toeristische seizoen voorbij is, is het park weer beschikbaar voor noodopvang.

Mogelijk wordt de opvang verlengd tot na april, maar heel veel langer zal dat niet zijn. Het vakantiepark wordt namelijk eind 2023 gesloopt, "om de grond terug te geven aan de natuur", meldt de gemeente.

Meer uit Binnenland

Meer kinderen maken scheiding mee

DEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.

1 uur geleden
Eén op de tien mbo'ers ervaart discriminatie rond stage

DEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.

1 uur geleden
Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

8 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

15 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

17 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

19 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

19 uur geleden