
10 miljoen dollar voor familie doodgeschoten zwarte vrouw in VS
SPRINGFIELD (ANP/RTR) - De politie in de Amerikaanse staat Illinois gaat 10 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) betalen aan de familie van een zwarte vrouw die door de hulpsheriff werd doodgeschoten in haar eigen huis. De autoriteiten en de nabestaanden troffen een schikking over de schadevergoeding.
Sonya Massey (36), een vrouw met in het verleden mentale problemen en moeder van twee kinderen, werd afgelopen zomer gedood. Ze had zelf de politie gebeld omdat ze dacht dat er een indringer in haar huis was. Op beelden van de bodycams van agenten is te zien dat hulpsheriff Sean Grayson eerst een gesprek met Massey voerde en om haar identificatie vroeg.
Toen Grayson haar vroeg om te gaan kijken bij een pan met kokend water escaleerde de situatie plotseling. Massey zei kalm: "Oh, ik berisp je in de naam van Jezus", waarna de hulpsheriff zijn wapen trok en zei: "Dat kun je beter niet doen. Ik zweer bij God dat ik je verdomme in je gezicht schiet." Massey bood haar excuses aan en verschool zich achter het aanrecht. Grayson riep nog een keer dat ze de pan moest laten vallen en schoot toen drie keer. Ze werd in haar gezicht geraakt en overleed direct.
Grayson staat terecht voor moord. De zaak kreeg in de VS veel aandacht. Toenmalig president Joe Biden zei dat Massey "nog in leven hoort te zijn".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de kerk Santa Maria Maggiore in Rome, waar zijn voorganger paus Franciscus is bijgezet. De nieuwsdienst van het Vaticaan heeft op X een foto gepubliceerd waarop de paus bidt bij de tombe van Franciscus.
1 uur geledenGENAZZANO (ANP/AFP) - De nieuwe paus Leo XIV heeft zich voor het eerst sinds zijn verkiezing laten zien buiten Rome. Hij bracht een verrassingsbezoek aan een augustijns heiligdom in Genazzano, op ruim 40 kilometer van Vaticaanstad.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft het staakt-het-vuren met India al binnen een paar uur na het ingaan geschonden, meldt een Indiase regeringsbron. Getuigen zeggen dat er knallen te horen zijn in het Indiase gedeelte van de regio Kasjmir. De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vikram Misri heeft Pakistan opgeroepen de aanvallen te staken. Hij waarschuwt dat het Indiase leger hard zal terugslaan.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".
8 uur geleden