10-jarige jongen omgekomen bij beschieting in Nîmes
NÎMES (ANP/AFP) - Een kind van 10 is in de Franse stad Nîmes omgekomen door drugsgeweld. Hij lijkt het slachtoffer geworden te zijn van een persoonsverwisseling, zegt justitie. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin spreekt van "een enorm drama dat niet onbestraft mag blijven."
De jongen zat bij zijn oom in de auto, in een buurt waar veel in drugs wordt gehandeld. De Renault Mégane die onder vuur genomen werd, lijkt enigszins op de Renault Clio die dit weekend gebruikt is voor een andere schietpartij waarbij een 14-jarige gewond raakte. De familie van de jongen van 10 heeft in ieder geval "absoluut niets te maken, in het verleden noch op dit moment, met enige vorm van misdaad", aldus openbaar aanklager Cécile Gensac. Zij waren "op het verkeerde moment op de verkeerde plek".
De 28-jarige oom raakte bij de beschieting gewond. Een tweede kind dat in de auto zat, zijn 7-jarige neefje, bleef ongedeerd. De vier vermoedelijke daders zijn voortvluchtig.
Er is de voorbije dagen meer geweld geweest in Nîmes en Marseille, zo'n 100 kilometer verderop. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia. Dit jaar zijn daarbij al 37 mensen om het leven gekomen. "De politie heeft de voorbije weken meerdere dealers opgepakt en zal haar aanwezigheid krachtig versterken", aldus minister Darmanin.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
4 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
9 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
9 uur geleden