Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10-jarige jongen omgekomen bij beschieting in Nîmes

10-jarige jongen omgekomen bij beschieting in Nîmes

NÎMES (ANP/AFP) - Een kind van 10 is in de Franse stad Nîmes omgekomen door drugsgeweld. Hij lijkt het slachtoffer geworden te zijn van een persoonsverwisseling, zegt justitie. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin spreekt van "een enorm drama dat niet onbestraft mag blijven."

De jongen zat bij zijn oom in de auto, in een buurt waar veel in drugs wordt gehandeld. De Renault Mégane die onder vuur genomen werd, lijkt enigszins op de Renault Clio die dit weekend gebruikt is voor een andere schietpartij waarbij een 14-jarige gewond raakte. De familie van de jongen van 10 heeft in ieder geval "absoluut niets te maken, in het verleden noch op dit moment, met enige vorm van misdaad", aldus openbaar aanklager Cécile Gensac. Zij waren "op het verkeerde moment op de verkeerde plek".

De 28-jarige oom raakte bij de beschieting gewond. Een tweede kind dat in de auto zat, zijn 7-jarige neefje, bleef ongedeerd. De vier vermoedelijke daders zijn voortvluchtig.

Er is de voorbije dagen meer geweld geweest in Nîmes en Marseille, zo'n 100 kilometer verderop. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia. Dit jaar zijn daarbij al 37 mensen om het leven gekomen. "De politie heeft de voorbije weken meerdere dealers opgepakt en zal haar aanwezigheid krachtig versterken", aldus minister Darmanin.

Meer uit Buitenland

Kremlin: nieuw overleg Oekraïne, Rusland en VS in Genève

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.

32 minuten geleden
Høiby: ik had niet door dat vermeend slachtoffer sliep

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.

39 minuten geleden
Nieuwe astronauten onderweg naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.

46 minuten geleden
Minister: getril rond vulkaan Tenerife wijst niet op uitbarsting

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.

1 uur geleden
Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

1 uur geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

2 uur geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

2 uur geleden