10-jarige jongen omgekomen bij beschieting in Nîmes
NÎMES (ANP/AFP) - Een kind van 10 is in de Franse stad Nîmes omgekomen door drugsgeweld. Hij lijkt het slachtoffer geworden te zijn van een persoonsverwisseling, zegt justitie. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin spreekt van "een enorm drama dat niet onbestraft mag blijven."
De jongen zat bij zijn oom in de auto, in een buurt waar veel in drugs wordt gehandeld. De Renault Mégane die onder vuur genomen werd, lijkt enigszins op de Renault Clio die dit weekend gebruikt is voor een andere schietpartij waarbij een 14-jarige gewond raakte. De familie van de jongen van 10 heeft in ieder geval "absoluut niets te maken, in het verleden noch op dit moment, met enige vorm van misdaad", aldus openbaar aanklager Cécile Gensac. Zij waren "op het verkeerde moment op de verkeerde plek".
De 28-jarige oom raakte bij de beschieting gewond. Een tweede kind dat in de auto zat, zijn 7-jarige neefje, bleef ongedeerd. De vier vermoedelijke daders zijn voortvluchtig.
Er is de voorbije dagen meer geweld geweest in Nîmes en Marseille, zo'n 100 kilometer verderop. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia. Dit jaar zijn daarbij al 37 mensen om het leven gekomen. "De politie heeft de voorbije weken meerdere dealers opgepakt en zal haar aanwezigheid krachtig versterken", aldus minister Darmanin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
1 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons klimaat is een slachtoffer", zei hij.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.
3 uur geledenHALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018 en dat leidde tot een gespannen vraaggesprek met de pers. Daarnaast kondigde Bin Salman aan geplande investeringen van 600 miljard in de VS te verhogen naar ongeveer 1000 miljard dollar.
4 uur geleden