10-jarige jongen omgekomen bij beschieting in Nîmes
NÎMES (ANP/AFP) - Een kind van 10 is in de Franse stad Nîmes omgekomen door drugsgeweld. Hij lijkt het slachtoffer geworden te zijn van een persoonsverwisseling, zegt justitie. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin spreekt van "een enorm drama dat niet onbestraft mag blijven."
De jongen zat bij zijn oom in de auto, in een buurt waar veel in drugs wordt gehandeld. De Renault Mégane die onder vuur genomen werd, lijkt enigszins op de Renault Clio die dit weekend gebruikt is voor een andere schietpartij waarbij een 14-jarige gewond raakte. De familie van de jongen van 10 heeft in ieder geval "absoluut niets te maken, in het verleden noch op dit moment, met enige vorm van misdaad", aldus openbaar aanklager Cécile Gensac. Zij waren "op het verkeerde moment op de verkeerde plek".
De 28-jarige oom raakte bij de beschieting gewond. Een tweede kind dat in de auto zat, zijn 7-jarige neefje, bleef ongedeerd. De vier vermoedelijke daders zijn voortvluchtig.
Er is de voorbije dagen meer geweld geweest in Nîmes en Marseille, zo'n 100 kilometer verderop. Er lijkt een territoriumstrijd te woeden tussen twee bendes, genaamd Yoda en DZ Mafia. Dit jaar zijn daarbij al 37 mensen om het leven gekomen. "De politie heeft de voorbije weken meerdere dealers opgepakt en zal haar aanwezigheid krachtig versterken", aldus minister Darmanin.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
6 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
8 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
8 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
8 uur geleden