Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie heeft vrijdag een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de man die ervan wordt verdacht dat hij zijn 8-jarige dochtertje Diya om het leven bracht in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam.

De 42-jarige verdachte Steve B. uit Hoogvliet zou zijn dochtertje op 15 maart vorig jaar hebben gestoken en haar hebben achtergelaten in een kamer op de afdeling radiologie.

De officier van justitie stelde in de rechtbank in Rotterdam dat B. zijn dochter heeft gedood door haar met een schaar in de borst te steken en haar te smoren door zijn hand op haar mond te leggen. Het OM vraagt vrijspraak voor moord, bij gebrek aan bewijs voor een vooropgezet plan. Doodslag acht het OM wel bewezen.

Waanstoornis

Tijdens psychisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum is vastgesteld dat de verdachte last had van een persoonlijkheidsstoornis en een waanstoornis, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. Deskundigen zeggen dat het risico op herhaling zonder behandeling hoog is en dat de verdachte nauwelijks het besef heeft ziek te zijn.

Bij zijn aanhouding in het ziekenhuis is B. gefouilleerd. In zijn schoudertasje vond de politie een bebloede schaar. Tijdens de eerste verhoren bekende B. zijn dochter te hebben vermoord, maar in de rechtbank vertelde hij niet precies te weten wat er is gebeurd. Hij zegt zich dat deel niet te kunnen herinneren.

B’s advocaat Gerald Roethof pleitte voor een lagere gevangenisstraf, bijvoorbeeld twee jaar, zodat B. zo snel mogelijk met de behandeling kan beginnen. Roethof vroeg ook aan de rechtbank af te zien van tbs met dwangverpleging. Een alternatief zou tbs met voorwaarden kunnen zijn, een lichtere vorm van tbs buiten een gesloten tbs-kliniek.

Afschuiven

B. heeft regelmatig aangeklopt bij hulpverleningsorganisaties, benadrukte zijn advocaat in zijn pleidooi voor strafvermindering. "Maar de verdachte kan de schuld niet afschuiven op falende hulpverlening", reageerde de officier. De inspectie concludeerde eerder dat hulpverleners signalen niet voldoende oppakten, maar dat de dood van het meisje niet was te voorkomen.

In zijn laatste woord betuigde B. zijn medeleven aan de familie. "Vergeten kunnen we Diya niet. Het verdriet is voor niemand te overzien. ik hoop dat we deze nachtmerrie te boven kunnen komen, dat uiteindelijk iedereen beter kan omgaan met de pijn en het verdriet."

De rechtbank doet op 23 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

1 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

1 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

1 uur geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

3 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

5 uur geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

5 uur geleden
Dokkum viert Koningsdag ook in het weekend en met een koningslied

DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.

8 uur geleden