Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie heeft vrijdag een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de man die ervan wordt verdacht dat hij zijn 8-jarige dochtertje Diya om het leven bracht in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam.

De 42-jarige verdachte Steve B. uit Hoogvliet zou zijn dochtertje op 15 maart vorig jaar hebben gestoken en haar hebben achtergelaten in een kamer op de afdeling radiologie.

De officier van justitie stelde in de rechtbank in Rotterdam dat B. zijn dochter heeft gedood door haar met een schaar in de borst te steken en haar te smoren door zijn hand op haar mond te leggen. Het OM vraagt vrijspraak voor moord, bij gebrek aan bewijs voor een vooropgezet plan. Doodslag acht het OM wel bewezen.

Waanstoornis

Tijdens psychisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum is vastgesteld dat de verdachte last had van een persoonlijkheidsstoornis en een waanstoornis, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. Deskundigen zeggen dat het risico op herhaling zonder behandeling hoog is en dat de verdachte nauwelijks het besef heeft ziek te zijn.

Bij zijn aanhouding in het ziekenhuis is B. gefouilleerd. In zijn schoudertasje vond de politie een bebloede schaar. Tijdens de eerste verhoren bekende B. zijn dochter te hebben vermoord, maar in de rechtbank vertelde hij niet precies te weten wat er is gebeurd. Hij zegt zich dat deel niet te kunnen herinneren.

B’s advocaat Gerald Roethof pleitte voor een lagere gevangenisstraf, bijvoorbeeld twee jaar, zodat B. zo snel mogelijk met de behandeling kan beginnen. Roethof vroeg ook aan de rechtbank af te zien van tbs met dwangverpleging. Een alternatief zou tbs met voorwaarden kunnen zijn, een lichtere vorm van tbs buiten een gesloten tbs-kliniek.

Afschuiven

B. heeft regelmatig aangeklopt bij hulpverleningsorganisaties, benadrukte zijn advocaat in zijn pleidooi voor strafvermindering. "Maar de verdachte kan de schuld niet afschuiven op falende hulpverlening", reageerde de officier. De inspectie concludeerde eerder dat hulpverleners signalen niet voldoende oppakten, maar dat de dood van het meisje niet was te voorkomen.

In zijn laatste woord betuigde B. zijn medeleven aan de familie. "Vergeten kunnen we Diya niet. Het verdriet is voor niemand te overzien. ik hoop dat we deze nachtmerrie te boven kunnen komen, dat uiteindelijk iedereen beter kan omgaan met de pijn en het verdriet."

De rechtbank doet op 23 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

27 minuten geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

29 minuten geleden
Rook van natuurbrand 't Harde tot in Amsterdam te zien en ruiken

AMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.

31 minuten geleden
Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

1 uur geleden
Zutphen wijst verzoek COA af voor drie noodopvanglocaties

ZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.

1 uur geleden
Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

1 uur geleden
Natuurbrandrisico ook in noordoosten van Nederland opgeschaald

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.

2 uur geleden