Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

10 jaar en tbs geëist tegen vader die Diya doodde in ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie heeft vrijdag een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de man die ervan wordt verdacht dat hij zijn 8-jarige dochtertje Diya om het leven bracht in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam.

De 42-jarige verdachte Steve B. uit Hoogvliet zou zijn dochtertje op 15 maart vorig jaar hebben gestoken en haar hebben achtergelaten in een kamer op de afdeling radiologie.

De officier van justitie stelde in de rechtbank in Rotterdam dat B. zijn dochter heeft gedood door haar met een schaar in de borst te steken en haar te smoren door zijn hand op haar mond te leggen. Het OM vraagt vrijspraak voor moord, bij gebrek aan bewijs voor een vooropgezet plan. Doodslag acht het OM wel bewezen.

Waanstoornis

Tijdens psychisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum is vastgesteld dat de verdachte last had van een persoonlijkheidsstoornis en een waanstoornis, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. Deskundigen zeggen dat het risico op herhaling zonder behandeling hoog is en dat de verdachte nauwelijks het besef heeft ziek te zijn.

Bij zijn aanhouding in het ziekenhuis is B. gefouilleerd. In zijn schoudertasje vond de politie een bebloede schaar. Tijdens de eerste verhoren bekende B. zijn dochter te hebben vermoord, maar in de rechtbank vertelde hij niet precies te weten wat er is gebeurd. Hij zegt zich dat deel niet te kunnen herinneren.

B’s advocaat Gerald Roethof pleitte voor een lagere gevangenisstraf, bijvoorbeeld twee jaar, zodat B. zo snel mogelijk met de behandeling kan beginnen. Roethof vroeg ook aan de rechtbank af te zien van tbs met dwangverpleging. Een alternatief zou tbs met voorwaarden kunnen zijn, een lichtere vorm van tbs buiten een gesloten tbs-kliniek.

Afschuiven

B. heeft regelmatig aangeklopt bij hulpverleningsorganisaties, benadrukte zijn advocaat in zijn pleidooi voor strafvermindering. "Maar de verdachte kan de schuld niet afschuiven op falende hulpverlening", reageerde de officier. De inspectie concludeerde eerder dat hulpverleners signalen niet voldoende oppakten, maar dat de dood van het meisje niet was te voorkomen.

In zijn laatste woord betuigde B. zijn medeleven aan de familie. "Vergeten kunnen we Diya niet. Het verdriet is voor niemand te overzien. ik hoop dat we deze nachtmerrie te boven kunnen komen, dat uiteindelijk iedereen beter kan omgaan met de pijn en het verdriet."

De rechtbank doet op 23 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

Recordaantal incidenten in 2025 met personen met verward gedrag

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.

1 uur geleden
Treinstoring bij Breda duurt langer dan verwacht

BREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen bij Breda, duurt ten minste tot 10.45 uur. Dat meldt de NS. Eerder verwachtte het spoorbedrijf dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn.

1 uur geleden
Geen treinverkeer bij Breda, minder treinen op andere trajecten

UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."

2 uur geleden
Brand in centrum Leeuwarden grotendeels onder controle

LEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.

3 uur geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

4 uur geleden
IKNL: minder alcohol voorkomt honderden kankerdiagnoses per jaar

DEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.

4 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

4 uur geleden