Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 procent Duitse bevolking inmiddels ingeënt

1 procent Duitse bevolking inmiddels ingeënt

BERLIJN (ANP) - Inmiddels is 1 procent van de Duitse bevolking ingeënt tegen het coronavirus. Zo'n 824.000 personen kregen een eerste prik, melden de autoriteiten. De tweede dosis voor een betere bescherming volgt over enkele weken.

Om de zogenoemde groepsimmuniteit te bereiken, waarbij het virus zich niet of nog maar nauwelijks kan verspreiden, moet naar schatting ruim 60 procent van de bevolking zijn gevaccineerd. Het is de bedoeling dat in de tweede helft van dit jaar te halen. Maar dan moet het tempo van de inentingen wel fors omhoog, aldus Duitse media.

Ter vergelijking: van de Britse bevolking was op 12 januari 4,52 procent geprikt, aldus cijfers op de Europese nieuwswebsite Politico. Groot-Brittannië begon echter eerder met inenten dan de lidstaten van de Europese Unie. Van de EU-landen is Denemarken koploper met ruim 2 procent van de bevolking. Nederland stond 13 januari op 0,27 procent, en is daarmee net geen hekkensluiter in de lijst. Dat is Bulgarije met 0,25 procent.

Meer uit Buitenland

Iraanse rechters en hacker op EU-sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.

3 minuten geleden
Grote afsplitsing bij Poolse PiS-partij na richtingenstrijd

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij, is het nu definitief tot een breuk gekomen. Meer dan dertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij.

28 minuten geleden
Twee natuurbranden ten westen van Madrid komen samen

ALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij aanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag zes doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.

1 uur geleden
Burnham werkt voor het eerst vanuit noordelijk premierskantoor

MANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is voor het eerst aan het werk gegaan in de nieuwe noordelijke vestiging van het premierskantoor Downing Street 10 in Manchester, de stad waar hij tot voor kort burgemeester was. Burnham sprak van "misschien wel de beste dag van mijn leven".

1 uur geleden
Spanje en Frankrijk krijgen blusvliegtuigen van EU om bosbranden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.

2 uur geleden
Merz kondigt kabinetswijzigingen aan in nasleep draagmoeder-rel

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als fractievoorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.

2 uur geleden