1 procent Duitse bevolking inmiddels ingeënt
BERLIJN (ANP) - Inmiddels is 1 procent van de Duitse bevolking ingeënt tegen het coronavirus. Zo'n 824.000 personen kregen een eerste prik, melden de autoriteiten. De tweede dosis voor een betere bescherming volgt over enkele weken.
Om de zogenoemde groepsimmuniteit te bereiken, waarbij het virus zich niet of nog maar nauwelijks kan verspreiden, moet naar schatting ruim 60 procent van de bevolking zijn gevaccineerd. Het is de bedoeling dat in de tweede helft van dit jaar te halen. Maar dan moet het tempo van de inentingen wel fors omhoog, aldus Duitse media.
Ter vergelijking: van de Britse bevolking was op 12 januari 4,52 procent geprikt, aldus cijfers op de Europese nieuwswebsite Politico. Groot-Brittannië begon echter eerder met inenten dan de lidstaten van de Europese Unie. Van de EU-landen is Denemarken koploper met ruim 2 procent van de bevolking. Nederland stond 13 januari op 0,27 procent, en is daarmee net geen hekkensluiter in de lijst. Dat is Bulgarije met 0,25 procent.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
7 uur geledenSHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.
7 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
9 uur geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
9 uur geleden