Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 procent Duitse bevolking inmiddels ingeënt

1 procent Duitse bevolking inmiddels ingeënt

BERLIJN (ANP) - Inmiddels is 1 procent van de Duitse bevolking ingeënt tegen het coronavirus. Zo'n 824.000 personen kregen een eerste prik, melden de autoriteiten. De tweede dosis voor een betere bescherming volgt over enkele weken.

Om de zogenoemde groepsimmuniteit te bereiken, waarbij het virus zich niet of nog maar nauwelijks kan verspreiden, moet naar schatting ruim 60 procent van de bevolking zijn gevaccineerd. Het is de bedoeling dat in de tweede helft van dit jaar te halen. Maar dan moet het tempo van de inentingen wel fors omhoog, aldus Duitse media.

Ter vergelijking: van de Britse bevolking was op 12 januari 4,52 procent geprikt, aldus cijfers op de Europese nieuwswebsite Politico. Groot-Brittannië begon echter eerder met inenten dan de lidstaten van de Europese Unie. Van de EU-landen is Denemarken koploper met ruim 2 procent van de bevolking. Nederland stond 13 januari op 0,27 procent, en is daarmee net geen hekkensluiter in de lijst. Dat is Bulgarije met 0,25 procent.

Meer uit Buitenland

Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

1 uur geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

3 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

3 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

4 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

5 uur geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

5 uur geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

5 uur geleden