1 op 7 jonge vrouwen gebruikt geen pil of spiraal
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer een op elke zeven jonge vrouwen ziet af van het gebruik van een pil of een spiraaltje om een zwangerschap te voorkomen. De meesten laten die voorbehoedsmiddelen links liggen, omdat ze geen hormonen willen gebruiken.
Kenniscentrum Rutgers heeft een enquête gehouden onder ruim 1600 vrouwen van 18 tot 29 jaar oud die in de afgelopen tijd seks met een man hadden. Het is de eerste keer dat het bureau dit onderzoekt, dus het is niet bekend of de aantallen stijgen of dalen.
Veel vrouwen die geen pil of spiraal gebruiken, houden zelf in een agenda of app bij wanneer hun vruchtbare dagen zijn. In die dagen gebruikt de man in sommige gevallen een condoom tijdens de seks. Een kwart van deze vrouwen doet aan periodieke onthouding, ze hebben even geen seks wanneer ze denken dat er een grote kans is om zwanger te worden.
De onderzoekers vragen zich af of zulke 'natuurlijke methoden' wel de beste optie zijn om een zwangerschap te voorkomen. "Het vraagt een regelmatige cyclus, goed gebruik, veel discipline en een gemotiveerde partner."
Rutgers heeft geen onderzoek gedaan naar het effect van de keuzes. Het is dus niet bekend hoeveel vrouwen toch zwanger zijn geworden ondanks hun pogingen dit te voorkomen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
3 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
7 uur geleden