1 op 4 mensen geeft meer uit aan feestdagen, 1 op 5 juist minder
AMSTERDAM (ANP) - Ruim een kwart van de Nederlandse consumenten verwacht meer uit te geven aan Sinterklaas en Kerstmis dan vorig jaar en één op de vijf juist minder. Die laatste groep doet dat omdat de prijzen hoger zijn, omdat ze bewuster om willen gaan met geld en alleen noodzakelijke dingen willen kopen. Dat zegt ABN AMRO op basis van onderzoek onder 1250 mensen.
De bank verwacht dat de retailomzet in december met 730 miljoen euro stijgt naar 15,6 miljard euro. Die stijging is voor een belangrijk deel aan prijsstijgingen toe te rekenen, stelt ABN AMRO.
Voor veel winkels is december een belangrijke maand. Zo haalden voedingsspeciaalzaken tussen 2009 en 2022 11,6 procent van hun jaarlijkse omzet uit de decembermaand. Voor speelgoedzaken was dat in 2019 zelfs 16,2 procent van de jaaromzet.
B-merken
Bijna 25 procent van de Nederlanders is van plan met de feestdagen boodschappen te doen bij goedkopere supermarkten. Ook wil meer dan een vijfde B-merken kopen in plaats van A-merken, aldus ABN AMRO.
De kerstdagen zijn populairder dan sinterklaas, volgens het onderzoek. Iets meer dan de helft van de Nederlanders viert sinterklaas, tegenover 83 procent die kerst viert. Sinterklaas is wel het meest populaire moment om cadeaus te kopen en geven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel werd 0,4 procent hoger gezet.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.
27 minuten geledenZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla stopt met de productie van de Model S en Model X. Het bedrijf van Elon Musk wil zo ruimte vrijmaken voor de bouw van mensachtige robots.
1 uur geleden