Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 op 3 Duitsers liet auto staan door goedkoop treinkaartje

1 op 3 Duitsers liet auto staan door goedkoop treinkaartje

BERLIJN (ANP/DPA) - Een maand lang met het openbaar vervoer voor maar 9 euro: in Duitsland lijkt deze actie te zijn aangeslagen. Bijna een derde van de Duitse volwassenen (31 procent) zegt geregeld van het goedkope ticket gebruik te hebben gemaakt en de auto te hebben laten staan. Dat was precies het doel van de actie.

Nog eens 18 procent liet de auto helemaal links liggen om te reizen met het 9 eurokaartje. Het Duitse persbureau DPA liet dat uitzoeken via een representatieve enquête onder ruim 2000 mensen.

In de maanden juni, juli en augustus was zo'n kaartje te koop. Het was een maand geldig en werd ingevoerd ter compensatie van de gestegen brandstofprijzen en om het klimaat te helpen. Het ticket kon (en kan nog tot en met woensdag) alleen worden gebruikt in regionale treinen - dus niet in hogesnelheidstreinen of intercity's - en in ander openbaar vervoer, zoals bussen, metro en trams.

Van de ondervraagden zegt 18 procent in de toekomst vaker met openbaar vervoer te gaan reizen, 22 procent is dat niet van plan. De meerderheid, 55 procent, stapt alleen vaker in de trein of bus als dat ook weer met een kortingskaartje kan.

Meer uit Buitenland

Franse oud-premier Lionel Jospin overleden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.

29 minuten geleden
Iran dreigt met mijnen in Perzische Golf bij aanval op kustgebied

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.

31 minuten geleden
Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

1 uur geleden
Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

2 uur geleden
Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

3 uur geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

4 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

6 uur geleden