1 op 3 Duitsers liet auto staan door goedkoop treinkaartje
BERLIJN (ANP/DPA) - Een maand lang met het openbaar vervoer voor maar 9 euro: in Duitsland lijkt deze actie te zijn aangeslagen. Bijna een derde van de Duitse volwassenen (31 procent) zegt geregeld van het goedkope ticket gebruik te hebben gemaakt en de auto te hebben laten staan. Dat was precies het doel van de actie.
Nog eens 18 procent liet de auto helemaal links liggen om te reizen met het 9 eurokaartje. Het Duitse persbureau DPA liet dat uitzoeken via een representatieve enquête onder ruim 2000 mensen.
In de maanden juni, juli en augustus was zo'n kaartje te koop. Het was een maand geldig en werd ingevoerd ter compensatie van de gestegen brandstofprijzen en om het klimaat te helpen. Het ticket kon (en kan nog tot en met woensdag) alleen worden gebruikt in regionale treinen - dus niet in hogesnelheidstreinen of intercity's - en in ander openbaar vervoer, zoals bussen, metro en trams.
Van de ondervraagden zegt 18 procent in de toekomst vaker met openbaar vervoer te gaan reizen, 22 procent is dat niet van plan. De meerderheid, 55 procent, stapt alleen vaker in de trein of bus als dat ook weer met een kortingskaartje kan.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
8 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
11 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
12 uur geleden