1 november eerste openbare zitting strafzaak zoon Ridouan Taghi
ZWOLLE (ANP) - De strafzaak tegen Faissal T., zoon van vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, wordt op 1 november voor het eerst openbaar behandeld, laat het Openbaar Ministerie weten. In welke rechtbank de zitting zal plaatsvinden is nog niet duidelijk. Het gaat om een inleidende zitting, de zaak wordt nog niet inhoudelijk besproken.
T. wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. De 23-jarige T. werd vorig jaar augustus in zijn woonplaats Dubai gearresteerd en zat sindsdien in de cel. De Verenigde Arabische Emiraten leverden hem recent uit aan Nederland. De raadkamer van de rechtbank Zwolle verlengde vorige week zijn voorarrest met negentig dagen. Als iemand in voorarrest zit, moet hij of zij iedere drie maanden voor de rechter verschijnen die dan onder meer de voorlopige hechtenis toetst.
Ridouan Taghi is eerder dit jaar door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Hij werd eind 2019 opgepakt in Dubai en als ongewenst vreemdeling binnen enkele dagen op het vliegtuig naar Nederland gezet. Sindsdien zit hij vast in de EBI in Vught. Naar verluidt wist hij vanuit daar op illegale wijze contact te onderhouden met zijn zoon, die de aansturing van het drugsimperium van zijn vader zou hebben overgenomen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geleden