1 miljoen reizigers minder voor Schiphol in april dan voor corona
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwerkte in april bijna 5,1 miljoen reizigers, meldt de luchthaven. Dat zijn er bijna 978.000 minder vergeleken met dezelfde maand in 2019, het jaar voor de coronapandemie. Vergeleken met vorig jaar april is er sprake van een groei met 16 procent.
Van de 5,1 miljoen passagiers hadden bijna 1,8 miljoen reizigers een overstap op Schiphol.
Bijna 3,6 miljoen passagiers gingen naar of kwamen van een bestemming in Europa, 1,5 miljoen gingen naar of kwamen van buiten Europa. De tien meest populaire bestemmingen vorige maand waren Londen, Barcelona, Istanbul, Dublin, Milaan, Kopenhagen, Madrid, Malaga, Dubai en Lissabon. De drie meest populaire landen zijn Groot-Brittannië, Spanje en Italië. De Verenigde Staten zijn het meest populaire intercontinentale land.
Het aantal vluchten van en naar Schiphol was vorige maand ruim 36.250. In april 2019 waren dat er bijna 41.900. Vorig jaar april ging het om ruim 33.400 vluchten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
48 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
12 uur geleden