Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 miljard uit EU-defensiefonds naar vernieuwende projecten

1 miljard uit EU-defensiefonds naar vernieuwende projecten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie steekt dit jaar 1 miljard euro uit het Europese Defensiefonds (EDF) in projecten waarbij de focus ligt op nieuwe technologieën. De Commissie maakte dat woensdag bekend. Innovaties om gewonde militairen sneller te evacueren, nieuwe communicatiesystemen en technieken die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI) maken kans op financiering.

Het geld komt uit het meerjarige fonds waar in totaal 7,3 miljard euro in zit. Het fonds moet de defensie-industrie aanjagen en er op langere termijn voor zorgen dat Europese legers beter voorbereid zijn op aanvallen. Met de investeringsronde dit jaar moet Europa helpen nieuwe manieren van oorlogsvoering bij te benen.

Sinds de oorlog in Oekraïne is duidelijk geworden dat Europa's defensie-industrie en defensiecapaciteit niet sterk genoeg zijn. Na de verkiezing van Ursula von der Leyen als voorzitter van de Europese Commissie beloofde ze meer te investeren in defensie. Ook lidstaten zelf hebben een omslag gemaakt, en steken inmiddels veel meer geld in defensie.

Meer uit Buitenland

Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

44 minuten geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

51 minuten geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

1 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

1 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

2 uur geleden
Overleg vredesplan Oekraïne zondag vervolgd in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden