Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 miljard uit EU-defensiefonds naar vernieuwende projecten

1 miljard uit EU-defensiefonds naar vernieuwende projecten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie steekt dit jaar 1 miljard euro uit het Europese Defensiefonds (EDF) in projecten waarbij de focus ligt op nieuwe technologieën. De Commissie maakte dat woensdag bekend. Innovaties om gewonde militairen sneller te evacueren, nieuwe communicatiesystemen en technieken die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI) maken kans op financiering.

Het geld komt uit het meerjarige fonds waar in totaal 7,3 miljard euro in zit. Het fonds moet de defensie-industrie aanjagen en er op langere termijn voor zorgen dat Europese legers beter voorbereid zijn op aanvallen. Met de investeringsronde dit jaar moet Europa helpen nieuwe manieren van oorlogsvoering bij te benen.

Sinds de oorlog in Oekraïne is duidelijk geworden dat Europa's defensie-industrie en defensiecapaciteit niet sterk genoeg zijn. Na de verkiezing van Ursula von der Leyen als voorzitter van de Europese Commissie beloofde ze meer te investeren in defensie. Ook lidstaten zelf hebben een omslag gemaakt, en steken inmiddels veel meer geld in defensie.

Meer uit Buitenland

Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

12 minuten geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

1 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

4 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

19 uur geleden