Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 jaar corona in voetbal: 184 duels afgelast, 200 miljoen verlies

1 jaar corona in voetbal: 184 duels afgelast, 200 miljoen verlies

ZEIST (ANP) - Het coronavirus heeft in het Nederlandse betaald voetbal tot 184 afgelaste wedstrijden geleid. Zaterdag is het precies een jaar geleden dat het virus voor het eerst werd vastgesteld in Nederland. Twee weken na de eerste coronabesmetting moest de KNVB de voetbalcompetities stilleggen en uiteindelijk zelfs helemaal afbreken.

In de Eredivisie, die na 26 speelrondes werd afgebroken, konden 74 competitiewedstrijden niet doorgaan en ook de play-offs om Europees voetbal (zes duels) werden geschrapt. In de na 29 speelrondes stopgezette Keuken Kampioen Divisie ging het om negentig geschrapte wedstrijden, plus twaalf in de play-offs om promotie/degradatie. Ook de bekerfinale tussen Feyenoord en FC Utrecht en de traditionele openingswedstrijd van het nieuwe seizoen om de Johan Cruijff Schaal verdwenen van het programma.

In de eerste weken van het seizoen 2020-2021 mochten de clubs beperkte aantallen fans ontvangen in hun stadions. Eind september moesten de stadionpoorten echter dicht voor toeschouwers. In de Eredivisie zijn dit seizoen 26 wedstrijden met publiek gespeeld en vooralsnog 177 zonder. In de Keuken Kampioen Divisie zaten bij 49 wedstrijden fans op de tribune en 198 duels zijn tot aan woensdag zonder publiek gespeeld. Zondag zaten bij NEC - De Graafschap voor het eerst in bijna vijf maanden weer toeschouwers in het stadion, als onderdeel van de Fieldlab-experimenten.

De KNVB schat in dat één jaar corona tot een schadepost van in totaal 200 miljoen euro heeft geleid voor het betaalde voetbal, met name voor de clubs in de Eredivisie. Het gaat vooral om gemiste inkomsten uit wedstrijden, sponsoring en horeca. Zonder toeschouwers in de stadions valt voor de clubs zo’n 60 procent van de omzet weg. De schadepost loopt de komende maanden verder op als aan het einde van dit seizoen meer fans dan waarmee rekening gehouden is gecompenseerd willen worden voor hun seizoenkaart, als ze geen wedstrijden hebben kunnen bezoeken.

Meer uit Voetbal

Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

1 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

1 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

2 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

6 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

13 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

13 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

14 uur geleden