Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

1 jaar corona in voetbal: 184 duels afgelast, 200 miljoen verlies

1 jaar corona in voetbal: 184 duels afgelast, 200 miljoen verlies

ZEIST (ANP) - Het coronavirus heeft in het Nederlandse betaald voetbal tot 184 afgelaste wedstrijden geleid. Zaterdag is het precies een jaar geleden dat het virus voor het eerst werd vastgesteld in Nederland. Twee weken na de eerste coronabesmetting moest de KNVB de voetbalcompetities stilleggen en uiteindelijk zelfs helemaal afbreken.

In de Eredivisie, die na 26 speelrondes werd afgebroken, konden 74 competitiewedstrijden niet doorgaan en ook de play-offs om Europees voetbal (zes duels) werden geschrapt. In de na 29 speelrondes stopgezette Keuken Kampioen Divisie ging het om negentig geschrapte wedstrijden, plus twaalf in de play-offs om promotie/degradatie. Ook de bekerfinale tussen Feyenoord en FC Utrecht en de traditionele openingswedstrijd van het nieuwe seizoen om de Johan Cruijff Schaal verdwenen van het programma.

In de eerste weken van het seizoen 2020-2021 mochten de clubs beperkte aantallen fans ontvangen in hun stadions. Eind september moesten de stadionpoorten echter dicht voor toeschouwers. In de Eredivisie zijn dit seizoen 26 wedstrijden met publiek gespeeld en vooralsnog 177 zonder. In de Keuken Kampioen Divisie zaten bij 49 wedstrijden fans op de tribune en 198 duels zijn tot aan woensdag zonder publiek gespeeld. Zondag zaten bij NEC - De Graafschap voor het eerst in bijna vijf maanden weer toeschouwers in het stadion, als onderdeel van de Fieldlab-experimenten.

De KNVB schat in dat één jaar corona tot een schadepost van in totaal 200 miljoen euro heeft geleid voor het betaalde voetbal, met name voor de clubs in de Eredivisie. Het gaat vooral om gemiste inkomsten uit wedstrijden, sponsoring en horeca. Zonder toeschouwers in de stadions valt voor de clubs zo’n 60 procent van de omzet weg. De schadepost loopt de komende maanden verder op als aan het einde van dit seizoen meer fans dan waarmee rekening gehouden is gecompenseerd willen worden voor hun seizoenkaart, als ze geen wedstrijden hebben kunnen bezoeken.

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

12 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

15 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

17 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

18 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

19 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

20 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

22 uur geleden