1 jaar corona in voetbal: 184 duels afgelast, 200 miljoen verlies
ZEIST (ANP) - Het coronavirus heeft in het Nederlandse betaald voetbal tot 184 afgelaste wedstrijden geleid. Zaterdag is het precies een jaar geleden dat het virus voor het eerst werd vastgesteld in Nederland. Twee weken na de eerste coronabesmetting moest de KNVB de voetbalcompetities stilleggen en uiteindelijk zelfs helemaal afbreken.
In de Eredivisie, die na 26 speelrondes werd afgebroken, konden 74 competitiewedstrijden niet doorgaan en ook de play-offs om Europees voetbal (zes duels) werden geschrapt. In de na 29 speelrondes stopgezette Keuken Kampioen Divisie ging het om negentig geschrapte wedstrijden, plus twaalf in de play-offs om promotie/degradatie. Ook de bekerfinale tussen Feyenoord en FC Utrecht en de traditionele openingswedstrijd van het nieuwe seizoen om de Johan Cruijff Schaal verdwenen van het programma.
In de eerste weken van het seizoen 2020-2021 mochten de clubs beperkte aantallen fans ontvangen in hun stadions. Eind september moesten de stadionpoorten echter dicht voor toeschouwers. In de Eredivisie zijn dit seizoen 26 wedstrijden met publiek gespeeld en vooralsnog 177 zonder. In de Keuken Kampioen Divisie zaten bij 49 wedstrijden fans op de tribune en 198 duels zijn tot aan woensdag zonder publiek gespeeld. Zondag zaten bij NEC - De Graafschap voor het eerst in bijna vijf maanden weer toeschouwers in het stadion, als onderdeel van de Fieldlab-experimenten.
De KNVB schat in dat één jaar corona tot een schadepost van in totaal 200 miljoen euro heeft geleid voor het betaalde voetbal, met name voor de clubs in de Eredivisie. Het gaat vooral om gemiste inkomsten uit wedstrijden, sponsoring en horeca. Zonder toeschouwers in de stadions valt voor de clubs zo’n 60 procent van de omzet weg. De schadepost loopt de komende maanden verder op als aan het einde van dit seizoen meer fans dan waarmee rekening gehouden is gecompenseerd willen worden voor hun seizoenkaart, als ze geen wedstrijden hebben kunnen bezoeken.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
56 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden