1. FC Union Berlin komt in Bundesliga niet langs 1. FC Köln
BERLIJN (ANP) - 1. FC Union Berlin heeft het verschil met de voorlopige Bundesliga-koploper Borussia Dortmund dit weekeinde wat zien oplopen. De formatie uit de Duitse hoofdstad speelde zaterdag op eigen veld gelijk tegen 1. FC Köln, een bescheiden middenmoter. In het Stadion An der Alten Försterei bleef het 0-0.
Dortmund won vrijdag al van RB Leipzig (2-1) en heeft 5 punten voorsprong op nummer 3 Union Berlin. Bayern München, dat als tweede staat geklasseerd, speelt later op zaterdag tegen VfB Stuttgart. De kampioen komt bij een overwinning op gelijke hoogte met Dortmund.
Danilho Doekhi en Sheraldo Becker waren basisspelers bij Union, in een duel waarin beide elftallen meerdere kansen kregen.
Union Berlin schakelde ruim een week geleden Ajax uit in de tussenronde van de Europa League. Vorig weekeinde verloor de club echter in de Bundesliga van titelverdediger Bayern München.
Flekken
SC Freiburg, de nummer 5 achter Leipzig, kwam bij Borussia Mönchengladbach ook niet verder dan 0-0. Mark Flekken verdedigde zoals gebruikelijk het doel van Freiburg, dat 7 punten achterstand heeft op Dortmund.
Schalke 04 won bij VfL Bochum, 0-2. Manuel Riemann maakte een eigen doelpunt en ook Marius Bülter scoorde voor de club uit Gelsenkirchen.
Beide clubs staan nu samen onderaan met 19 punten, evenveel als Hoffenheim en VfB Stuttgart.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
18 uur geleden